Börsikomentaar: USAs jätkus närviline optimism

25. jaanuar 2008, 09:50

USA aktsiaturgudel jätkus eile tõus, sest
mitmed olulised ettevõtted teatasid oodatust paremaid tulemusi ning USA valitsus
teatas maksude tagastamisest enamikele maksumaksjatele.

Ehkki päevasised kõikumised ega lõpptulemus polnud nii muljetavaldav, kui üleeile, oli kahel päeval sarnaseid jooni kuhjaga, mida võiks nimetada närviliseks optimismiks.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,88 protsenti 12378,61 punktini, peamiselt tehnoloogiasektori hinnaliikumist peegeldavale Nasdaqi koondindeksile lisandus 1,92 protsenti.

Investorid on väga selgelt orienteeritud aktsiate ostmisele, kuid vaatamata kahe viimase päeva tõusule ollakse ettevaatlikud, sest otsitakse märke selle kohta, kas USA majandus hakkab peagi tõusma või läheb edasi majanduslanguse perioodi, kirjutab uudisteagentuur AP.

CNN küsitles täna hommikul Davosis äriliidreid selle kohta, kas USA majanduskasv on aeglustumas või negatiivne. Kella poole kaheksa seisuga oli 20 vastajat arvanud, et majandus on aeglustumas ning 15 arvasid et Ühendriikide majandus on languses.

Üheks suuremaks üllatajaks Wall Streetil oli printerite ja koopiamasinate tootja Xerox, mille aktsia hüppas 8,15 protsenti 14,33 dollarini. Juba aastaid raskustes olev ettevõte teatas kasumi 79protsendilisst kasvust ning ajakiri Forbes lausus, et tegemist on efektseks positiivseks pöördega.

Negatiivse poole pealt paistis silma internetioksjonifirma eBay aktsia, mille hind kukkus üle kuue protsendi 27,18 dollarini. Ettevõte teatas oodatust kehvematest majandustulemustest ning alandas esimese kvartali kasumiprognoosi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2008, 09:50
Otsi:

Ava täpsem otsing