Tõnis Oja • 5. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Aasia börsid languses

Aktsiate hinnad kukkusid eile nii Aasias kui ka Euroopas, sest terve hulk ettevõtteid teatas kehvadest majandustulemustest.

Nii tegi Yamaha aktsia hind veerandsajandi suurima kukkumise pärast seda, kui suuruselt teine mootorrataste tootja maailmas teatas, et selle aasta kasum kukub 19 protsenti. Tegemist on ettevõtte esimese kasumilangusega viimase kaheksa aasta jooksul. Aktsia hind kukkus 15 protsenti 2225 jeenini, mis on selle suurim kukkumine 1982. aasta veebruarist.

Jaapani suuruselt kolmanda digitaalkaamerate tootja, Olympose aktsia hind kukkus 14 protsenti 3100 jeenini, mis on aktsia suurim kukkumine alates 2002. aasta märtsist. Ettevõtte andis kasumihoiatuse, mille põhjuseks on jeeni tugevnemine ja toodete hinnalangus.

Euroopas hiilgasid aktsiate kukkumisega maailma suurim trükimasinate tootja Heidelberger Druck ning soomlaste kaubanduskontsern Kesko. Heidelberg Drucki aktsia hind kukkus 14%, sest kvartalitulemus jäi analüütikute ootustele alla. Kesko aktsia hind kukkus üle 12% pärast seda, kui teatas kasumi langusest esimesel poolaastal, mis on tingitud Põhja- ja Baltimaade ehitusturgude aeglustumisest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt