Haabneeme lasteaed-algkool ehitatakse Merko tütarfirma kinnistule

13. veebruar 2008, 15:58

Viimsi valla volikogu eilne otsus tühistas
detsembris tehtud otsuse, mille järgi oleks vald kinnistu omanikult üürinud
koolimaja 30 aastat ning maksnud selle eest kokku ligi 750 miljonit krooni. Uue
otsusega on võimalik kinnistu vallale ka välja osta.

Vallavanem sai volituse osta 42 miljoni krooni eest Merko Ehituse tütarfirmale kuuluv kinnistu Haabneeme alevikus Karulaugu tee 5. Hind on ilma käibemaksuta. Seejärel korraldatakse lasteaed-algkooli ehitamiseks riigihange.

Juhul, kui kinnistut ei omandata, volitati vallavanemat sõlmima sama firmaga üürileping kinnistu ning sellele rajatava lasteaed-algkooli kasutamiseks tähtajaga 30 aastat.

Lepingutingimuste järgi on aastane üürisumma fikseeritud osa koos käibemaksuga esimesel üürilepingu aastal maksimaalselt 17 miljonit krooni. Alates teisest aastast tõuseb üürisumma 2,5 protsenti aastas.

Volikogu keskerakondlasest liikme Ants Lindemann pidas uut lepingut endiselt mõne mehe pensionisambaks. Tema arvutuste järgi läheb 30-aastane üürileping Viimsi vallale maksma üle 743 miljoni krooni ning koolihoone jääb Merkole. “Ma ei taha lasta Viimsi vallal muutuda mitte ühegi ehitusorganisatsiooni lüpsilehmaks,” lisas Lindemann.

Vallavanem Urmas Arumäe sõnul on täna üsna kindel, et lasteaed-koolimaja Haabneemesse tuleb ning valla eesmärk on ikkagi kinnistu väljaostmine, mitte koolimaja üürimine. Veel pole otsustatud, kas ostetakse kinnistu kohe, lastakse koolimaja peale ehitada ja siis ostetakse või ostetakse veel hiljem.

“Arvan, et lasteaed-koolimaja läheb vallale maksma alla 200 miljoni. Minu sõna selle peale, et teeme vallale kõige kasulikuma tehingu,” lausus Arumäe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. February 2008, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing