Bondi allveeauto ujub tõesti VIDEO

18. veebruar 2008, 10:46

Sellest on möödas 31 aastat, kui James Bond
sõitis filmis „Spioon, kes mind armastas” autoga, mis suutis liikuda nii maa
peal kui ujuda vee all.

Nüüd on selline auto ka päriselt olemas. Šveitsi firma Rinspeedi mudel sQuba on esimene auto maailmas, mis suudab sõita nii maa peal kui vee all. Idee on Bondi-fanaatikust firmajuhi Frank M. Rinderknechti peas tiksunud sellest ajast, mil ta sellist autot filmis nägi.Loodi sukelduv auto

Auto keredisain on identne Lotus Elisega, kuid selle mootor on eemaldatud ja asendatud kolme elektrimootoriga – üks maa peal liikumiseks, ülejäänud kahte läheb vaja vee all. Autol on laetavad liitiumioonpatareid ning auto ei paiska atmosfääri kasvuhoonegaase.

Kerematerjaliks on süsinikunanotorukesed. mis tagavad auto uppumatuse. Salongisisustus on vee- ja soolakindel, niisiis saab autot kasutada ka meres.

Vee all suudab sQuba liikuda kuni kümne meetri sügavusel, seal juhivad autot kaks elektripropellerit ning kaks reaktiivi, mis võimaldavad vee all hõljuda sama sujuvalt nagu allveelaev.

Maa peal suudab Bondi-auto arendada kiirust kuni 120 kilomeetrit tunnis, veepinnal kuni kuus kilomeetrit tunnis ning vee all vaid kolm kilomeetrit tunnis.

Kabiin on avatud, et reisijad ohuolukorras autost kiiresti välja saaksid. Reisijatele tagab õhu sukeldujatele sarnane varustus. Kui autol reisijaid pardal pole, tõuseb see automaatselt veepinnale.

Autot esitletakse esimest korda Genfi autonäitusel 16. märtsil.

Esialgu on valmis miljon eurot (üle 15 miljoni krooni) maksma läinud katseeksemplar, sQubat ei ole plaanis seeriaviisi tootma hakata.

Vaata Reutersi videot!


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2008, 19:59
Otsi:

Ava täpsem otsing