Riigi Kinnisvara: koolide arvelt me teisi objekte ei ehita

03. märts 2008, 20:26

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) peab vajalikuks
ümber lükata meedias levima hakanud kartused, et seoses ettevõtte uute
investeerimiskohustuste võtmise ajutise peatamisega riigi poolt kuni riigi
eelarvestrateegia kinnitamiseni, võidakse koolide korrastamiseks planeeritud
raha kasutada teiste objektide ehitamiseks.

RKASi juhatuse liikme ja arendusdirektori Elari Udami sõnul on kooliprogrammi rahadega teiste objekte ehitamine välistatud, teatas RKAS. „Koolide raha kasutamiseks on kindlad regulatsioonid: raha üle peetakse eraldi finantsarvestust ning seda saab kasutada ainult koolide korrastamiseks,” ütles Udam.

„Juhul, kui riik otsustab riigikoolidesse suunata vähem raha, siis kasutatakse ülejäänud summat vastavalt Riigikogu ja ettevõtte nõukogu varasematele otsustele teiste üldhariduskoolide remontimiseks," lisas Udam.

Kooliinvesteeringute programm „Koolid korda” algatati projektikesksena ja kindlates raamides kogumahuga 1,8 miljardit krooni. Selle tarvis suurendati 2004. aasta lõpus RKASi aktsiakapitali SIHTOTSTARBELISELT koolide kordategemiseks 600 miljoni krooni võrra arvestusega, et investeeringutest kasutatakse 1/3 ulatuses omakapitali ja 2/3 ulatuses võõrkapitali. 1,8 miljardist kroonist on riigikoolide korrastamiseks planeeritud 850 miljonit krooni.

RKAS on kooliprogrammi raames investeerinud viimase kolme aasta jooksul õppeasutuste korrastamisse 700 miljonit krooni, mille eest on 21 kooli õpilased saanud oma kasutusse rekonstrueeritud või uued koolihooned.

Käesoleval aastal lõpevad tööd 7 koolis. Uue spordihoone saab omale Kilingi-Nõmme Gümnaasium ning uue ujula Loksa 1. Keskkool. Täielikult rekonstrueeritakse Viljandi C.R. Jakobsoni nimeline Gümnaasium, Mõniste Kool, Rõuge Põhikool ja lõpetatakse Tartu Mart Reiniku Gümnaasium rekonstrueerimise kolmas ning Raudna Põhikooli esimene etapp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2008, 09:36
Otsi:

Ava täpsem otsing