Taanis saavad kodutud ettevõtte rajamiseks väikelaenu

18. märts 2008, 12:36

Taani vaeste tulevik on helge, kui neil on
pürgimust saada iseenda tööandjaks. Sotsiaalarengu organisatsioon SUS annab
kodututele võimaluse väikelaenuga oma ettevõte rajada.

Taani sotsiaalminister Karen Jespersen ütles, et väikelaenud, mis on arengumaades teed teinud, saavad varsti võimaluseks neile, kes elavad siin Taanis sotsiaalabist, kirjutas Copenhagen Post.

Jespersen algatas hiljuti projekti, mis annab kodututele ja teistele vähem õnnelikele gruppidele võimaluse rajada väikelaenu abil oma äri. Samuti pakutakse kodututele finantsalast konsultatsiooni ning professionaalset juhendamist.

“See, et sa ei kanna ülikonda ja lipsu, ei tähenda, et sul pole häid ideid ja kiiret taipu äris,” ütles Jespersen.

Projekt, mis pärineb Bangladeshist, annab indiviididele, kellel puudub püsiv töökoht ja tõendatav krediidiajalugu, ligipääsu laenule. Vaesemate riikide naised, eriti Aafrika riikidest, on saanud toetust sellistest väikelaenudest.

Taani projekti, millega alustatakse Århusis, administreerib SUS ehk iseseisev sotsiaalarengu mittetulundusorganisatsioon. SUSi konsultant Bernhard Jensen ütles, et vaesed taanlased saavad abi, et alustada väikeste äridega nagu aknapesu või mobiilne jalgrattaparandus.

Jensen usub, et on oluline anda vastutus neile, kes tahavad oma elus midagi korda saata. "Me usume, et nad oskavad laenatud rahaga ümber käia ning oma ärid püsti panna."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2008, 08:35
Otsi:

Ava täpsem otsing