Danil: Merko kava on igati loogiline

16. aprill 2008, 17:18

Hansapank Marketsi analüütiku Sander Danili
hinnangul tundub Merko jagunemise kava igati mõistlik ja loogiline nii
juriidilisest kui ka majanduslikust vaatenurgast lähtudes.

„Lahenduse hea külg on see, et uus loodav ettevõte saab jätkata normaalse majandustegevusega ning langevad ära juriidilised takistused kõikvõimalikel riigihangetel osalemisel. Lisaks pole uue firma aktsiate väärtus enam mõjutatud kohtulahendiga seotud varalistest riskidest. Kuigi arvan, et Eestis ei teki uuel Merkol erilisi probleeme tellimuste saamisel, võib usaldusväärse firma maine taastamine mõnevõrra aega võtta, seda eriti välisturgudel,” rääkis Danil.

Tänase ettevõtte aktsionärid on ühel hetkel kahe firma aktsionärid. „Lisaks ehitussektorisse investeerimisele on võimalik võtta riski erinevate kohtulahendi tõenäosuste peale, millest sõltub n-ö vana Merko aktsia väärtus,” rääkis Danil. Ta ennustas vana Merko vastu kesist huvi, tegemist on spekulatiivse aktsiaga, seevastu uue Merko vastu ootab Danil tõsist huvi, kuna tegu on endiselt Balti suurima ehitusfirmaga. „Suure tõenäosusega on Merko osade väärtus eraldi on kokku suurem kui praeguse terviku oma,” ütles Danil.

Merko ehitustegevus on suhtarvude osas praegu madalamalt hinnatud kui näiteks Eesti Ehitus. „Kuigi Merkol oli arenduse osakaal käibes suurem kui EE-l ning sel aastal tõenäoliselt kasum järsult kukub, ootan Balti ehitussektorilt pikemas perspektiivis head kasvu,” ennustas Danil. „N-ö vana Merko aktsia hind hakkab sõltuma varade (ehk siis umbes 300 mln kr raha) ja võimaliku süüdimõistva kohtulahendiga kaasnevate kohustuste vahest. Merkole negatiivse kohtulahendi puhul lisanduvad sinna veel kohtukulud ehk jämedalt võttes firma turuväärtus saab olla maksimaalselt 300 mln ning minimaalselt 0.”

Praegu paistab, et firma peab jagunemiseks täiendavaid vahendeid kaasama, kuna aasta lõpu seisuga oli likviidseid vahendeid vaid 200 mln ümber. „Sel aastal suurt dividendilootust pole,” tõdes Danil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2008, 17:32
Otsi:

Ava täpsem otsing