Kelle veskile on tulumaksuseaduse muudatused veeks?

Ranno Tingas 06. mai 2008, 00:00

Raamatupidaja elu muutub järgmisest aastast selles mõttes kergemaks, et ettevõtte tulumaksu deklaratsioone tuleb esitada vaid kord aastas, mitte iga kuu nagu praegu.

Kui äriühingul on töötajaid, siis muidugi jääb igakuine töötasude ja erisoodustuste deklareerimine. Keerulisemaks muutub aga elu finantsjuhtidele ja omanikele, sest rahavoogude mõttes tuleb hakata arvestama avansiliste maksetega.

Väärtpaberi turu kutselistele osalistele on kindlasti positiivne muudatus see, et nad saavad investeerida maksuvabade äriühingute osalustesse ilma, et kaasneks karistav tulumaksukohustus. Kuna välismaale makstud litsentsitasult kaob tulumaksu kinnipidamine, siis peaks Eesti meediaettevõtetele järgmisest aastast jääma rohkem raha, sest välismaa kontsernidele makstavad litsentsitasud on sageli kokku lepitud netosummas.

Dividendide maksustamise muudatuste tulemusena võiks Tallinna väärtpaberibörsil noteeritud aktsiad olla atraktiivsemad jälle neile investoritele, kes on harjunud toimetama maksuvabade firmade kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing