Kõige pere- ja töötajasõbralikum firma on Webmedia

23. mai 2008, 13:41

Äripäeva ning ajakirja Pere ja Kodu
konkursil pälvis Eesti kõige pere- ja töötajasõbralikuma ettevõtte tiitli
tarkvaraarendaja Webmedia.

Konkursi võtjaks tunnistatud ASi Webmedia juhatuse liikme Urmo Pärgi sõnul on ettevõtte üheks konkurentsieeliseks töötajatele pakutavad mitmekülgsed isikliku arengu võimalused, mille tagab koostöö Webmedia klientideks olevate valdkonna liidritega. “Mis saaks hea spetsialisti jaoks motiveerivamaks olla kui erialased väljakutsed,“ lisab Pärg.

Advokaadibürooga Sorainen TOPis teist ja kolmandat kohta jagava paberipuidu ja kasvava metsa ostuga tegeleva ASi Holmen Mets juhatuse esimehe Tanel Tuuleveski sõnul ei ole majanduskasvu pidurdumine soodustuste pakkumist nende ettevõttes mõjutama hakanud ega hakkagi. „Esiteks on sisse viidud lihtsad asjad. Teiseks pole suur osa töötajasõbralikkusest üldse rahaga seotud,“ selgitab Tuuleveski. Oluline on näiteks töötajatele vabaduse andmine, lisab ta.

Aadvokaadibüroo Soraineni bürooassistent Küllike Massa ütleb, et ta on töötanud varem kolmes suures firmas, aga nii sõbralikku meeskonda kui Sorainenis, ta kohanud pole. „Juba kaks päeva peale tööle asumist tajusin, et olen omaks võetud. Ja ma pole kordagi tundnud, et advokaadid vaataksid mulle kui assistendile ülevalt alla, meil on kõik võrdsed,“ selgitab Massa.

„Olla töötaja- ja peresõbralik on organisatsioonile alati ainult kasuks. Tänasel päeval, mil on puudu kvalifitseeritud tööjõust, on väga olulise tähtsusega, et sinu juures töötaksid parimad spetsialistid ja nad oleksid motiveeritud oma tööd tegema. Tänapäeval ei ole mitte kallis olla töötaja- ja peresõbralik, vaid vastupidi. Kalliks maksma läheb hoopis see, kui oma töötajaid hoida ei taheta või ei osata,“ kommenteerib Töötaja- ja peresõbralike ettevõtete TOPi Rahvastikuminister Urve Palo.

Ajaleht Äripäev ning ajakiri Pere ja Kodu korraldasid tänavu juba kaheksandat aastat järjest konkursi pere- ja töötajasõbralike ettevõtete väljaselgitamiseks. Tööandjaid hinnati kolmes kategoorias, milleks olid töötaja arengu soodustamine, töökeskkond ja peresõbralikkus. Tänavu lõi konkursil kaasa ligi 60 ettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2008, 18:22
Otsi:

Ava täpsem otsing