Ansip: maksudega ei tohi ettevõtlikkust karistada

07. august 2008, 16:24

Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse
pressikonverentsil, et tulumaksude alandamise edasilükkamist on küll valitsuses
arutatud, ent Reformierakond on selle vastu.

„Oleme valitsuses rääkinud võimalusest lükata tulumaksualandamised edasi, kuid ma põhimõtteliselt ei saa nõus olla sellega, et me lükkame majanduse elavdamise ühe olulise instrumendi rakendamise edasi ehk siis otseste maksude alandamine on Eesti konkurentsivõime küsimus,“ rääkis Ansip.

Ansipi sõnul on reformierakonna seisukoht selge - erakond on vastu sellele, et karistada maksudega inimeste ettevõtlikkust ja töökust ning peetakse oluliseks otseste maksude alandamist. Maksustama peaks peaministri sõnul inimeste negatiivseid harjumusi nagu tarbimist ja saastamist.
Kuigi maksude alandamist peetakse oluliseks, siis võimalusi Ansip selleks ei näe.

„Kui vaadata Eesti üldist maksukoormust, siis me oleme Euroopa Liidu nelja madalaima seas. Ja ma ei näe erilisi võimalusi üldise maksukoormuse edasiseks alandamiseks. Samas pean vajalikuks tööjõu maksukoormust oluliselt alandada ja seetõttu üksikisiku tulumaksumäära ja ettevõtte tulumaksumäära alandamine on väga olulise tähtsusega,“ lausus Ansip.

„Kui maksumuudatustest otsida tulu lisaeelarvesse, siis tuleks arutada seda, kas on väga mõistlik rakendada ettevõtte maksustamise korda juba uuest aastast või tasub seda aasta või teise võrra edasi lükata.“ Eelarve jaoks tähendaks edasilükkamine Ansipi sõnul seda, et järgmisel aastal tuleb 1,4 miljardit krooni eelarvesse täiendavalt juurde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. August 2008, 07:49
Otsi:

Ava täpsem otsing