Betoneks: 30% langenud käive on igati rahuldav

Hille Tressum 14. august 2008, 15:20

Ehitusmaterjalide tootja Betoneksi esimese
poolaasta käive on võrreldes eelmise aasta sama perioodioga kahanenud ligikaudu
30%. Ettevõte tegevjuhi Rene Veigeli sõnul on tulemus igati rahuldav ja
korralik.

„Kui võtta arvesse meie praegust majanduskliimat, siis see, et meie käive vähenes ainult 30% võrra, on väga hea tulemus,“ kommenteeris ehitusmaterjalitootja Betoneksi juht oma esimese poolaasta majandustulemusi. Mullu esimesel poolaastal oli ettevõte realiseerimise netokäive 129,6 miljonit krooni ning kasumit teeniti 25 miljonit krooni. Tänavu aga oli sama perioodi netokäive 91,1 miljonit krooni ning kasumiks kõigest 2,2 miljonit krooni.

Veigeli sõnul aitab neid hullemast pääseda eksport Venemaale, kuid ka viimasel ajal on tähele pandud ekspordi langust idanaabri juurde. „Meil on koostööpartnerid, kes meiega hea meelega koostööd teeks ja aastaid tagasi eksportisime 40-50% Venemaale. Nüüdseks on see number mõnekümne protsendi võrra vähenenud,“ sõnas tegevjuht. Veigeli sõnul ei ole idanaabriga äri tehes midagi kindlat, kuna palju sõltub hetkepoliitikast. „Küll ei lasta vaguneid läbi, küll on muud nõksud,“ kommenteeris ta.

Tootmist ettevõttel plaanis vähendada ei ole, kuna toodetakse vaid tellimuse peale. „Meil seda muret ei ole, kui tellimus on, siis täidame, kui ei, siis ei,“ kommenteeris Veigel. Ka tulevase poolaasta suhtes säilitas mees positiivse tooni. „Usun, et midagi hullu ei juhtu,“ sõnas ta.

Tegevjuhi sõnul on neil Peterburis tegutsev tütarfirma, kes vahel ka emaettevõttele tööd saadab, kui ise tellimusi täita ei jõua. „Eks see nii on, et nemad toetavad meid ja meie neid,“ sõnas Veigel. Idanaabrite juures tegutseb Betoneksi tütarettevõte juba teist aastat. Tegevjuhi sõnul läheb tehasel rahuldavalt. Vahelduva eduga on ka kasumit teenitud, kuid see ei ole põhiline. Tähtis on end turule sisse süüa. „Tundub, et oleme vist Venemaal jala ukse vahele saanud,“ sõnas Veigel positiivsusest pakatades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 16:08
Otsi:

Ava täpsem otsing