Veskimägi: maksustamisel tuleb erandeid vähendada

15. september 2008, 10:23

Riigikogu majanduskomisjoni liige Taavi
Veskimägi ütles Poolas Krynica majandusfoorumil esineda, et Eesti
tuleviku-eesmärk on astuda järgmine samm proportsionaalse maksustamise suunas,
vähendades nii tulumaksu kui ka käibemaksu erandite ja mahaarvamiste
võimalusi.

Veel tuleb tema sõnul suurendada maksusüsteemi kaudu inimeste motivatsiooni enam säästa ja investeerida.

Veskimägi sõnul on ühetaoline tulumaks midagi enamat kui efektiivne maksusüsteem, see on visiitkaart – tugev sõnum riigi väärtustest ja suhtumisest edasipüüdlikkusse.

"Kes töötab rohkem, see teenib rohkem – proportsionaalne tulumaks suurendab inimeste motivatsiooni omandada haridus ja julgustab neid elus edasi püüdlema," ütles Veskimägi pressiteates.

Tema sõnul on oluline, et riik ei võta inimeselt tema töö vilju, vaid mõistab, et saab olla edukas vaid siis, kui tema kodanike käsi hästi käib. "Eesti on hea näide selle põhimõtte teostumisest praktikas – kui 1990. aastate alguses on üksikisiku tulu 15 protsenti Euroopa Liidu keskmisest, siis aastaks 2008 on see kasvanud 70 protsendini."

Veskimägi hinnangul on sellise kasvu taga suuresti see, et riik on andnud inimestele võimaluse isikliku töökuse ja arenguga saavutada tulemusi, mitte ei ole neid selle eest suurema maksustamisega karistanud.

"Ühetaoline tulumaks üksi pole mingi imerelv, kuid kindlasti on see olnud üks võtmereformidest, mis on aidanud kaasa Balti riikide majandusarengule."

Veskimägi tõstis lisaks proportsionaalsele tulumaksule majanduskasvu soosivate teguritena esile ka konservatiivse rahapoliitika, tasakaalus riigieelarve ja avatud majanduse, millesse riik sekkub minimaalselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2008, 10:23
Otsi:

Ava täpsem otsing