Priisalm: kannatlik investor võib võita

14. oktoober 2008, 17:02

Avaron Capitali tegevjuhi Kristel
Kivinurm-Piirsalme sõnul võib investor praegu aktsiaturule paigutada
raha, mida tal järgmise 5-10 aasta jooksul vaja ei lähe.

„Aktsiate ostuks on alati parim aeg siis, kui veri on tänavail. Eelmisel nädalal nägime verd – investorid kaotasid usu aktsiaturgudesse ja finantssüsteemi. Arvan, et investorid, kes tänastelt tasemetelt aktsiaid ostavad, teevad 3-5 aasta perspektiivis väga korraliku tootluse. Kuna raske on öelda, mis hetkel turg täielikult ümber pöördub, siis investor, kes täna raha aktsiaturule paigutab, peab olema kannatlik ning tegema seda rahaga, mida tal järgmise 5-10 aasta jooksul muudeks kulutusteks või investeeringuteks vaja ei lähe,” rääkis Kivnurm-Priisalm aripaev.ee-le.

Turg jääb mõneks ajaks kindlasti volatiilseks ja võib juhtuda, et läheme uuesti testima põhjasid, märkis ta.

„Fakt on aga see, et paljud aktsiahinnad on täna 50% või rohkem odavamad, kui nad olid aasta tagasi. Nüüd tuleb iga konkreetse ettevõtte puhul küsida, kas see on põhjendatud. Osadel juhtudel on tänane hind igati õiglane, paljudel juhtudel aga nii madal hinnatase ei ole põhjendatud. Majanduskeskkonna paranedes liiguvadki alahinnatud ettevõtete aktsiad õiglase väärtuse lähedale,” ütles Avaron Capitali juht.

Tänase Taani majanduslehe Börsen kaaneloos väidavad Barclays Capitali ja Danske Banki analüütikud, et järgmisel kahel-kolmel nädalal tuleb aktsiaid kokku krabada käte ja jalgadega - praegu on ajalooline võimalus aktsiatega raha teha.

„Usume, et aktsiad hakkavad praegustelt tasemetelt pakkuma pikaajalise perspektiiviga investoritele häid ostuvõimalusi. Ja sellist võimalust, mida tavaliselt tuleb ette vaid üks kord inimpõlve jooksul,“ Ütles Barclays Capitali peastrateeg Tim Bond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. October 2008, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing