Silvia Kruusmaa • 28. oktoober 2008 kell 22:00

Tallink kummutab börsilt lahkumise jutu

Aasta algusest on aktsia kaotanud 66 protsenti oma väärtusest.

Tallink Grupi pressiesindaja kinnitas, et ettevõtte börsilt lahkumise puhul on tegemist kontekstist välja võetud Keijo Mehtoneni isikliku mõtteavaldusega. "See ei ole kindlasti ettevõtte ametlik seisukoht," kinnitas pressiesindaja.

Tallink Grupi juhatuse liige Mehtonen ütles mõne aja eest tagasi ajalehele Turun Sanomat, et aktsia hind ei vasta ettevõtte väärtusele ning tema meelest võiks Tallinki börsilt ära viia. Madal aktsia hind on ka üks põhjus, miks Tallink on aktsiaid börsilt tagasi ostnud.

LHV analüütiku Sten Pisangi sõnul pole märke, et mõni ettevõte võiks lähiajal Tallinna börsilt lahkuda. Tallinki puhul teevad selle vähetõenäoliseks ka ettevõtte finantsvahendid. "Kuigi ettevõtte hinnatase võib üsna madal tunduda, oleks selle tehingu finantseerimine praegu vägagi keeruline," ütles Pisang.

"Aktsiate kokkuostu ja börsilt äraviimise spekulatsiooni ma omavahel ei seoks, sest tegemist on eraldi seisvate asjadega," vastas ta küsimusele, kas aktsiate kokkuost võis olla börsilt lahkumise ettevalmistus.

Tallinki aktsionär Argo Pärn laidab Mehtoneni Tallinki börsilt äraviimise mõtte maha. "Paha mõte, alati on hea, kui aktsiad on vabalt kaubeldavad," ütles ta.

Pärnale kuulub oma ettevõtte Aresco Invest kaudu 182 000 Tallinki aktsiat. Tema sõnul on kõik hästi, kui investoritelt ostetakse aktsiad välja õiglase hinnaga, mis tema hinnangul võiks olla näiteks 10 krooni peal. Kui aga üritatakse ettevõtet üle võtta alla reaalse hinnataseme, oleks asi halb. Eile sulgus Tallinki aktsia börsil 4,38 krooni peal.

Siiski ei pea Pärn tõenäoliseks, et Tallink on börsilt lahkumas. "Neil pole seda raha, et aktsiaid kokku osta," märkis investor, viidates repolaenudele.

Kuigi ettevõtjat teeb murelikuks mitme sidusettevõtte olemasolu, peab ta Tallinki tervist üldiselt heaks. "Ettevõtte potentsiaal on hea, üks konkurent on kadunud. Lisaks on nafta hind liikumas Tallinkile positiivses suunas," oli ta optimistlik ja lisas, et majanduse üldseisu arvestades on ettevõttel supertulemused.

Hetkel kuum