Valijad Washingtonis: Obama, Obama, Obama

Kertu Ruus 04. november 2008, 17:25

Valijad Washington DCs Kapitooliumi
linnaosas, umbes veerand tunni jalutuskäigu kaugusel USA Kongressi
hoonest, peavad seisma ligi tund aega sabas, et oma hääl kohalikus baptisti
kirikus valimiskasti panna.

Terve tänase öö toob USA valijate meeleolud aripaev.ee lugejateni Äripäeva korrespondent Washingtonis Kertu Ruus. Ole meiega terve öö.

Kõik Äripäevaga rääkinud inimesed eri vanusest ja rassist kinnitasid, et hääletavad demokraatide kandidaadi Barack Obama poolt.

"Meil oleks vaja iPodi-presidenti," teatas Kip Pierson, 31aastane valge näitleja ja fotograaf, pidades silmas Obama karismaatilisust ja oskust valijatega suhelda. Pierson lisas, et kui ta saaks ise valida presidendiks ükskõik kelle, siis oleks selleks Apple'i juht Steve Jobs.

Teisedki inimesed ei teinud oma hääletuseelistusest mingit saladust Valimisjaoskond Washingtonis Kapitooliumi linnaosas, kus inimesed pidid hääletamiseks enam kui tund aega sabas seisma.  Valimisjaoskond Washingtonis Kapitooliumi linnaosas, kus inimesed pidid hääletamiseks enam kui tund aega sabas seisma. ja olid lahkesti nõus ajakirjanikule selgitama, miks nad Obamale oma hääle annavad. Pensionile jäänud 69aastane antropoloogiaprofessor Leedom Lefferts tõi välja, et Obama on vastutustundlik riigimees ja seepärast on tema poolt hääletamine tegelikult konservatiivne käitumine.

Nicole Park, 38aastane mustanahaline viipekeele tõlk märkis, et tahab, et asjad muutuksid. "Tahan minna tagasi sellesse aega, kus inimesi ei ähvardanud töökohast ja kodust ilma jäämine," sõnas ta. Park lisas, et kuigi ta ei oleks uskunud, et tema eluajal valitakse ametisse mustanahaline president ning rassiküsimus on talle oluline, teeb ta otsuse eelkõige siiski valimisplatvormide alusel.

Peamisteks teemadeks, millele inimesed sel aastal oma hääle rajasid, olid majandus, tervishoid, haridus, julgeolek, välispoliitika. Valijad rõhutasid, et Obama hoolib tavalisest inimesest ja saab aru, et kodused probleemid tahavad lahendamist. See, et Washingtonis toetavad inimesed Obamat, pole üllatav, sest pealinn on traditsiooniliselt kaldunud demokraatide poole.

Kõik valimisjaoskonna ees intervjueeritud inimesed märkisid ka seda, et pole veel kunagi valimispäeval näinud nii pikki sabasid. Tänavustelt valimistelt oodatakse enneolematut valimisaktiivsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2008, 04:54
Otsi:

Ava täpsem otsing