LHV: Arco Vara soovib kukkuvat aktsiat toetada

11. november 2008, 15:20

LHV analüüsiosakonna juht Erki Kert
kommenteeris, et Arco Vara käigu taga võib mingis osas näha ka soovi kukkuvat
aktsia hinda toetada.

"Samas on sedavõrd suure müügisurve tingimustes antud eesmärki väga raske täita," kommenteeris Kert.

Arco Vara teatas täna börsile, et firma juhatus otsustas lõpetada 08.10.2008 alustatud omaaktsiate tagasiostuprogrammi.

Kert selgitas, et praeguses turuolukorras, kus Arco Vara aktsiad maksavad ca 4 krooni tükk, ei omanud 8. oktoobril algatatud programm, mis lubas aktsiaid tagasi osta minimaalse hinnaga 5 krooni, enam sisulist tähendust, ei tohiks tagasiostu programmi lõpetamine ka aktsia hinnale olulist mõju omada. Seega on investorite jaoks sisuliselt praeguses turuolukorras midagi ei muutu. Kuna aktsiaid maksid alla 5 krooni juba tagasiostu programmi algatamise hetkel, siis võib selle taga mingis osas näha ka soovi kukkuvat aktsiahinda toetada. Samas on sedavõrd suure müügisurve tingimustes antud eesmärki väga raske täita.

Arvestades, et välja kuulutatud aktsiate tagasiostu programmi ei olnud nii või teisiti võimalik hetkel rakendada, siis tundub selle lõpetamine mõistlik. Samas oleks lihtsalt programmi lõpetamata jätmine sisuliselt sama tulemuse andnud, sest nii või teisiti ei saa hetkel aktsiaid osta.

Kuna 6. novembri otsusega toodi miinimumhind alla 1 krooni peale, siis võiks eeldada, et mingi huvi aktsiaid tagasi osta ning uut programmi algatada siiski võib olla.

LHV analüütiku Henri Adams märkis, et juhul, kui ettevõttel on vaba raha, mida äritegevuses ei rakendata, on aktsiate tagasiostmine aktsionäride seisukohast alati vägagi teretulnud. "Ühest küljest toetab see aktsiahinda turul, teisest küljest on ettevõttel võimalus aktsiad tühistada, mis tähendab, et aktsionäride osalus ettevõttes suureneb," lausus Adams.

"Arco puhul ei olnud tagasiostuprogrammi maht kuigi suur (10 miljonit krooni) ning seega aktsiahinda sellega kuigi tugevalt toetada ei oleks olnud võimalik," märkis Adams ning lisas, et kui otsus aktsiahinnale üldse mingit mõju avaldab siis tõenäoliselt pigem negatiivset, sest Arco Vara aktsia on seni tugevasti pihta saanud ning väikeseks lohutuseks oleks aktsiate tagasiostmine analüütiku arvates siiski olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. November 2008, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing