BÖRS: General Motors mõjukam kui Hiina

12. november 2008, 17:25

Esmaspäevahommikune entusiasm
globaalsetel aktsiaturgudel, mille tekitas Hiina majanduse abistamise pakett,
jäi üsna lühiajaliseks ning selle varjutasid hirmud autotootja General Motorsi
ellujäämise pärast.

Möödunud nädalavahetusel teatas Hiina majanduse abistamise paketist, mis hõlmab laenuabi, maksukärpeid ning kulutusi infrastruktuurile. Esimese reaktsioonina tõi see kaasa suure rõõmusõnumi aktsiaturgudele. Aktsiate hinnaralli toimus nii Aasia kui ka Euroopa börsidel ning rõõmu jätkus ka USAsse kauplemise esimestel tundidel.

Siis aga meeleolud muutusid. Kartused, et USA tööstuse üks kunagistest lipulaevadest, autotootja General Motors, võib peagi rahast tühjaks voolata, muutis meelolusid ning USA aktsiaturud lõpetasid kauplemispäeva pea protsendilises miinuses. General Motorsi aktsia hind ise kukkus siis pea veerandi võrra, millele lisandus eile veel 13 protsenti.
Negatiivsed meeleolud kaldusid eile edasi Aasiasse, Euroopasse ning liikusid koos maakeraga vähemalt täna õhtuni.

Investeerimisfirma Alexander Trading juht Tom Alexander selgitas ajalehele The Wall Street Journal, et praegu pole üldse hea aeg investeerimiseks ning tema hoiab suurema osa investeeringutes praegu rahas.

"Praegusel turul on võimalik kaubelda vaid nurga taga püüdes leida noppida midagi vääruslikku, mis võib teha suuri liikumisi ja seejärel kiiresti kasum võtta,” selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 17:25
Otsi:

Ava täpsem otsing