Silvia Kruusmaa • 23. november 2008 kell 22:00

Padar: Eesti võib kaaluda laenu võtmist

Laupäeval toimunud sotsiaaldemokraatide üldkogul peetud kõnes rõhutas erakonna esimees Padar, et olulise majandusliku kindlustunde pakkuja on finantsiline julgeolek, mille tagab võimalikult kiire euro kasutuselevõtt ja seda peavad toetama kõik järgnevad poliitilised otsused ja sammud.

"Kuni euro tulekuni ei ole võimalik alandada tulumaksu," oli Padar veendunud. "Lähiaastatel on võimalik defitsiidis riigieelarve koostamine, kuid me peame selgelt jälgima, et me ei ületaks Maastrichti kriteeriume."

Padari sõnul võib Eesti kaaluda laenu võtmist, sest riiki lõpmatuseni õhukeseks viilida ei saa, kõiki reserve läbi lüüa ei tohi ja laenu pärast ei ole meil ka Maastricht turjas.

Padar märkis, et praeguses töötuse kasvu olukorras peab riik välja pakkuma lahendusi, kuidas töölt vabanenuile pakkuda võimalusi naasta tööturule. "Ma näen siin olulist rolli ühendatud tööturuametil ja töötukassal," ütles ta.

"On iseloomulik, et sotsiaaldemokraatidel on ikka tulnud olla valitsuses keerulisematel aegadel. Eelminegi valitsus alustas aastal 1999 tööd Aasia ja Vene kriisist tulnud surutises. Sõbrad, lubage mul öelda üht: toonased probleemid olid lapsemäng võrreldes nüüd meie ees seisvate väljakutsetega," rääkis Padar oma kõnes erakonnakaaslastele.

Hetkel kuum