1. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Konkurentsiamet: tarbija tahab lihtsalt infot

Omanike Keskliidu liikme Marina Riminskaja ja konkurentsiameti vahelisel kohtuistungil soovis naine vaid informatsiooni gaasi hinna kujunemise kohta, ütles aripaev.ee-le konkurentsiameti sideteenistuse juhataja Margus Kasepalu.

„Nagu tarbija esindaja istungil teatas, oli tema ainuke nõue saada informatsiooni gaasi hinna kujunemise kohta. Isik meie poole varem pöördunud pole,“ ütles sideteenistuse juhataja Margus Kasepalu. „Sinna maani see asi jäigi praegu,“ lisas Kasepalu tänase istungi kohta.

Omanike Keskliidu sõnul peab nende liige Riminskaja enne uut kohtuistungit konkurentsiametiga läbirääkimisi. „Meil ei ole mingeid läbirääkimisi. Kui kodanik tahab informatsiooni, siis ta peab meie poole pöörduma ja küsima, mis teda huvitab,“ väitis samas konkurentsiameti esindaja.

Kasepalu ei teadnud kinnitada, kas Riminskaja on tänase päeva jooksul konkurentsiameti poole teda huvitava info saamiseks pöördunud. „Ma sain kohtus aru, et ta tahab kohale tulla. Eks me lepime aja kokku,“ lisas Kasepalu.

Tarbijale saab rääkida ainult hinna kujunemise põhimõtetest ning konkurentsiameti esindaja sõnul ütles Eesti Gaas kohtus, et tahab olla info andmise juures. Viimast põhjendas Eesti Gaas hinnas sisalduvate salajaste komponentidega.

aripaev.ee küsis, miks peab tarbija hinnavalemi saamiseks pöörduma konkurentsiameti, mitte Eesti Gaasi poole „Ega ma ei tea. Loomulikult ta võib ju Eesti Gaasi käest küsida. Konkreetselt mingite numbriliste näitajate või lepinguandmete avaldamist saab ainult Eesti Gaas otsustada,“ vastas Kasepalu.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt