Keskliit: konkurentsiamet võttis aja maha

01. detsember 2008, 15:55

Täna toimunud esimesel kohtuistungil
konkurentsiameti ja Omanike Keskliidu liikme Marina Riminskaja vahel lubas amet
rahulolematule koduomanikule gaasi hinna kujunemist selgitada.

„Konkurentsiamet tegi ettepaneku aja maha võtmiseks ja lubas kaebajale selgitada gaasi hinna kujundamist,“ ütles Eesti Omanike Keskliidu peasekretär Taavi Madiberk.

Tema sõnul taotleb Riminskaja konkurentsiametilt gaasi hinna arvutamise valemi avalikustamist. „Praegu on olukord, kus gaasi hind on salastatud ja see annab Eesti Gaasile võimaluse gaasi hinnaga manipuleerida,“ lisas peasekretär.

Madiberk on veendunud, et konkurentsiamet peaks riikliku institutsioonina olema võimeline selgitama monopoolse teenuse hinna kujunemist. Siiski on konkurentsiamet seisukohal, et hinnavalem avalikustatakse kaebajale ehk koduomanikule Marina Riminskajale.

Tallinna halduskohtu andmetel toimuvad praegu läbirääkimised ja kui kokkuleppele ei jõuta, jätkub kohtutee 9. veebruaril. „See on nonsenss, sest mis selle asja mõte on. Kas iga inimene peab siis eraldi kohtusse tulema küsimaks seaduse kohaselt avalikku informatsiooni,“ küsis Madiberk.

Omanike liit soovib valemi põhjal analüüsida, kas gaasi hinna tõus on põhjendatud või mitte. Kui hind on põhjendatud, kavatseb liit kaebusest loobuda, ütles Madiberk.

Praegu moodustab Eesti Omanike Keskliidu andmetel sisseostetava maagaasi hind 88% kodutarbija gaasiarvest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 14:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing