1. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Keskliit: konkurentsiamet võttis aja maha

Täna toimunud esimesel kohtuistungil konkurentsiameti ja Omanike Keskliidu liikme Marina Riminskaja vahel lubas amet rahulolematule koduomanikule gaasi hinna kujunemist selgitada.

„Konkurentsiamet tegi ettepaneku aja maha võtmiseks ja lubas kaebajale selgitada gaasi hinna kujundamist,“ ütles Eesti Omanike Keskliidu peasekretär Taavi Madiberk.

Tema sõnul taotleb Riminskaja konkurentsiametilt gaasi hinna arvutamise valemi avalikustamist. „Praegu on olukord, kus gaasi hind on salastatud ja see annab Eesti Gaasile võimaluse gaasi hinnaga manipuleerida,“ lisas peasekretär.

Madiberk on veendunud, et konkurentsiamet peaks riikliku institutsioonina olema võimeline selgitama monopoolse teenuse hinna kujunemist. Siiski on konkurentsiamet seisukohal, et hinnavalem avalikustatakse kaebajale ehk koduomanikule Marina Riminskajale.

Tallinna halduskohtu andmetel toimuvad praegu läbirääkimised ja kui kokkuleppele ei jõuta, jätkub kohtutee 9. veebruaril. „See on nonsenss, sest mis selle asja mõte on. Kas iga inimene peab siis eraldi kohtusse tulema küsimaks seaduse kohaselt avalikku informatsiooni,“ küsis Madiberk.

Omanike liit soovib valemi põhjal analüüsida, kas gaasi hinna tõus on põhjendatud või mitte. Kui hind on põhjendatud, kavatseb liit kaebusest loobuda, ütles Madiberk.

Praegu moodustab Eesti Omanike Keskliidu andmetel sisseostetava maagaasi hind 88% kodutarbija gaasiarvest.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt