30. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Gaasivaidlus jõuab homme kohtusse

Homme tuleb Tallinna Halduskohtus arutlusele Omanike Keskliidu eestvõttel esitatud kaebus Konkurentsiameti otsuse peale, mis kooskõlastas käesoleva aasta 1. oktoobrist 12,4–31,3%-lise hinnatõusu Eesti Gaasi kodutarbijatele.

Kaebuse esitas koduomanik Marina Riminskaja, keda esindab kohtus Advokaadibüroo Tamme ja Otsmann vandeadvokaat Villu Otsmann, Omanike Keskliit.

Omanike Keskliidu volikogu esimehe Anto Raukase sõnul sundis kaebust esitama kaks asjaolu. „Esiteks Konkurentsiameti tahtmatus või võimetus põhjendada gaasi hinna kujunemist.

Tarbijatel on antud hetkel sisuliselt õigus teada vaid neile ettekirjutatud hinda", ütles Raukas, lisades, et info varjamine loob paratamatult eeldused monopoli kasumi kasvatamiseks kodutarbija arvelt. „Samuti on gaasi hinna põhjendamata jätmine otseses vastuolus kehtiva maagaasiseadusega."

„Teiseks Konkurentsiamet pole kaebajale teadeolevat uurinud Eesti Gaasi suuraktsionäri Gazpromi valitsevat mõju Eesti Gaasi otsuste üle. Gazprom dikteerib gaasi hinna ja Eesti Gaas ei püüagi sisseostetava maagaasi hinna üle pidada tõsiseltvõetavaid läbirääkimisi. Gazpromi me mõjutada ei saa küll, aga saame siseriiklikult mõjutada Eesti Gaasi."

Raukase sõnul toodetakse Eestis 47% soojusenergiast maagaasist ning Tallinnas küündib see protsent lausa 75-ini. „Ühelt poolt on gaasi hind niivõrd kõrge, et kohati pole vahet, kas kasutada keskütet või kütta elektriga, selline olukord on vastuolus maailmapraktikaga. Teisalt on tegemist ka tugeva julgeolekuriskiga," toonitas Raukas, lisades, et lõppastmes on kodutarbija ja riigi huvides vene maagaasi osakaalu vähendamine Eesti soojusenergiatarbes.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt