16. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Hiina elektriauto massidele

Müüki jõudis esimene Hiina massitootena valminud hübriidauto, mida valmistab BYD Auto, ettevõte, millest 9,9 protsenti kuulub maailma edukaima investori Warren Buffetti firmale Berkshire Hathaway.

F3DM on maailma esimene massitootmisse jõudnud hübriidauto, mida tarbijad saavad laadida nii oma kodus kui ka spetsiaalsetes elektriauto laadimisjaamades. BYD presidendi Wang Chuanfu sõnul on nende ettevõtte ja Hiina eesmärgiks saada maailma juhtivateks kütusesäästlike autode valmistajateks, kirjutas Physorg.

BYD, mis on spetsialiseerunud ka akude valmistamisele, alustas autode ehitamist alles 2003. aastal, mil ettevõte ostis pankrotistunud autofirma.

Hübriidauto jõuab esialgu müüki 14 Hiina linnas. Sihtgrupiks on eelkõige ettevõtted, mitte eraisikud. 2010. aastal plaanitakse alustada ka eksporti USAsse.

Hiinas müüakse ka Toyota hübriidautot Prius, kuid F3DM on esimene turule jõudnud kohalik hübriid. Ka teised Hiina autotootjad on hübriide ehitanud, kuid need pole siiani müüki jõudnud.

F3DM on Toyotast ja General Motorsist ette jõudnud, kuna need ettevõtted plaanivad esimesed kodus laetavad autod valmis saada alles järgmisel-ülejärgmisel aastal.

BYD-i hübriidauto, mis laetud akuga sõidab 100 kilomeetrit ning maksab 22 000 dollarit, pole keskmisele hiinlasele ilmselt jõukohane. Kuid firma sõnul on tegemist aga eelkõige katsetusega. Tulevikus loodetakse hübriidautodele Hiinas ja kogu maailmas suurt turgu.

Ettevõtte ametniku sõnul on Hiina küll lääne ettevõtetest tavaliste autode valmistamise tehnoloogias maha jäänud, kuid hübriidautode valmistamisel võrdsel positsioonil. Hiina tootjate lootuseks ongi saada uut tüüpi energiat kasutatavate autode valmistamises maailma liidriteks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt