Kosmosetehnoloogia toob kasu ka kaevandustele

25. märts 2009, 11:28

Euroopa Kosmoseagentuuris tegeletakse
lisaks taevastele teadusküsimustele ka hoopis maisemate murede lahendamisega,
millest on kasu koguni kaevandustes maa all.

Kosmoseagentuuri ettevõtlusinkubaator on loodud selleks, et kosmosetehnoloogiast võrsunud äriideedele toitvat kasvulava pakkuda. Hiljuti ettevõtlusinkubaatori tiiva alt välja kasvanud spin-off firma EstrellaSat seirab koostöös kolme partnerettevõttega kaevandusmasinate ja nende operaatorite seisukorda maakera eri paigus, kirjutas fyysika.ee.

Vajadus niisuguse lahenduse järgi on ilmselt suur, sest kaevandused paiknevad hajusalt suurtel aladel ja nende asukohad on määratud peaasjalikult maavarade leiukohtadega.

Samas on normaalse tööprotsessi tagamiseks hädavajalik, et keerulisemate masinate rikked saaksid kiire ja kompetentse lahenduse. Iga raskekalluri jaoks omaette inseneri palgal pidada on ilmselt väga kulukas ja nii leidiski firma EstrellaSat oma ärinišši, pakkudes kaevandusettevõtetele terviklikku kaugseirelahendust.

Partnerettevõtted toodavad ja arendavad seadmete jälgimiseks tarvilikke andureid, algselt sportlaste tarbeks mõeldud sensoritega varustatud rõivaid ning maapealseid sidevõrgustikke. EstrellaSat sai alguse arendusprojektist, mille raames otsiti võimalusi Maa ja kosmoseaparaatide vahelises sides andmevigu ja -kadu vähendada. Praegu ollakse valmis pakkuma teenust, mis võimaldab kesksel inseneriüksusel kiiresti hinnata kuitahes kaugel asuvas tööstusmasinas ilmnenud tõrke iseloomu ja juhendada selle kõrvaldamiseks vajalikku remonttööd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing