IMF on pärast kohtumist Ansipiga optimistlik

Piret Reiljan 14. mai 2009, 16:11

IMFi delegatsioon sai tänasel kohtumisel
peaminister Andrus Ansipiga kinnitust Eesti valitsuse õigel teel olekule, ütles
IMFi Eesti missioonijuht Christoph Rosenberg.

Samas jäi mees kohtumise osas väga napisõnaliseks. "Tänane kohtumine kinnitas, et Eestil on valitsus, mis teab, mida teeb," sõnas Rosenberg. Ta lisas, et IMF pole see, kellele Eesti peaminister peaks lubadusi andma.

"Ma arvan, et tal (Ansipil – toim.) on selge visioon, kuhu Eesti peab jõudma ja meie toetame seda," sõnas IMFi delegatsiooni juht. Täpsemalt ei soovinud ta kohtumise sisu avada. Rosenberg lisas, et räägib oma soovitustest ja hinnangutest esmaspäevasel pressikonverentsil, kuna delegatsioon peab veel enne numbritega tegelema ja rahandusministri ning keskpankuritega kohtuma.

Küsimusele, kas IMF on Eesti suhtes positiivselt meelestatud, vastas Rosenberg: "Jah, absoluutselt!" Eesti seisu võrreldes teiste Balti riikidega ei soovinud Rosenberg kommenteerida. "Riike mulle võrrelda ei meeldi," ütles ta naerdes.

Et IMF soovib enne kõigi asjaosalistega kohtumist madalat profiili hoida, näitas Rosenbergi ehmunud küsimus oma kaaslastele autosse istudes: "Kuidas nad teadsid, et me siin oleme?"

Peaminister Andrus Ansip tunnistas, et Eesti koostöö IMF-iga on olnud alati hea.

"Tänu rangele eelarvepoliitikale ei vaja Eesti IMFi raha, kuid teie nõuanded on väga teretulnud. Nendega oleme arvestanud varem ja arvestame ka tulevikus," rõhutas ta.

Ühtlasi märkis peaminister, et majanduslanguse ajal on keeruline jätkata tugeva eelarvepoliitikaga, kuid valitsus teeb selle nimel suurt tööd. Ansip rõhutas, et valitsuse põhieesmärk on Eesti finantsilise jätkusuutlikkuse tagamine

Tutvustades Eesti rahanduspoliitilist olukorda nentis peaminister, et veebruaris esitas valitsus Riigikogule lisaeelarve, mille aluseks olevad otsused parandasid valitsussektori eelarvepositsiooni kaheksa miljardi krooni võrra. Peaminister kinnitas, et töö riigi eelarvepositsiooni parandamisel jätkub.

"Negatiivse mõju kõrval on kriis andnud meile võimaluse muuta avaliku sektori töö efektiivsemaks," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2009, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing