Fiat üritab Opelit uue pakkumisega üles osta

23. mai 2009, 17:34

Fiat SpA tegi sakslastele uue,
täiendatud pakkumise riigi abi vajava General Motorsile kuuluva Opeli eest.
Itaalia autotootja läks sellist teed, sest üritab kahte, samuti Opelit
himustavat konkurenti üle pakkuda.

Fiat otsustas uue pakkumisega riskida pärast seda, kui selgus, et Saksa tipp-poliitikud eelistavad kolme ostusooviga ettevõtte vahel valides hoopis Fiati konkurenti, kirjutab Bloomberg.

"Ma võin tõesti öelda, et midagi on meie poole teel," ütles täna Hesseni liidumaa - seal asub Opeli peakorter - peaminister Roland Koch. Samas ei täpsustanud ta, milles Fiati uus pakkumine seisneb.

Kochi kinnitusel on kõige kaugemale ostuläbirääkimistega jõutud siiski Kanada suure autoosade tootja Magnaga, kellel on Kochi hinnangul selge visioon Opeli tuleviku suhtes, kindel turg arenevates piirkondades ja tipptehnoloogiline tootmine.

"Aga sellest hoolimata loeme me ka praegu ja edaspidi sissetulevaid elektronkirju," ei tõrju peaminister siiski ühtki uut pakkujat tagasi.

Opel vajab eluspüsimiseks Saksa valitsuselt vähemalt 3,3 miljardit eurot. Hesseni liidumaa peaminister kohtus eile Berliinis Saksa liidukantsleri Angela Merkeliga. Kohtumisel lepiti kokku, et just kanadalaste Magna on eelistatuim uus Opeli omanik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2009, 17:35
Otsi:

Ava täpsem otsing