Armin Karu: negatiivse kassavooga kasiinod kohe kinni

03. juuni 2009, 14:29

Majanduse allakäigu jätkudes vähendame
töötajate, mängukohtade ja mänguautomaatide arvu, oli Olympic Entertainment
Groupi suuromaniku ja nõukogu esimehe Armin Karu sõnum tänasel
aktsionäride üldkoosolekul.

"Negatiivse rahavooga kasiinod pannakse kinni, sest aktsionäride raha arvelt ei saa neid lahti hoida," rääkis Karu plaanidest ning lisas, et kasiinosid on juba kinni pandud ja pannakse veelgi. Karu lisas, et konkureeriva Citycasino sulgemine Eestis tõstab Olympicu turuosa.

Ettevõtte tegevdirektori Andri Avila sõnul toob OEGs eelmise aasta kolmandast kvartalist kiirema hoo sisse saanud kulude optimeerimine aasta lõpuks kokkuhoidu ligi pool miljardit krooni. "Olime väga kiirele kasvule orienteeritud ettevõte, nüüd peame ümber orienteeruma," rääkis ta. Sel aastal on grupp sulgenud juba 27 kasiinot, lisas Avila.

Optimeerimine tähendab OEG-le 30% odavamaid rendikulusid, 20% väiksemat palka töötajatele, kaasa arvatud juhtkonna ja nõukogu tasud. Samuti on grupp vähendanud viiendiku võrra töötajate arvu, kahandanud mänguautomaatide arvu ning kokku tõmmanud kasiinode lahtiolekuaega.

Koosolek otsustas kutsuda nõukogust tagasi Mart Relve ja Anders Galfensjö. Aktsionäri küsimuse peale, miks mehed tagasi kutsutakse, vastas Karu, et nõukogu liikmed tegelesid enim laienemisega, mida praegu plaanis ei ole. "Praegu ei ole meil neile tööd anda," lisas ta.

Laienemiseks ei ole praegu hea aeg, rääkis Karu aktsionäridele ning lisas, et kasiinokäibed on alla tulnud kogu maailmas, mis mõjutab suuresti ka kasiinopealinna Las Vegast. Karu sõnul on Las Vegase korralikud hotellid, mille tuba ööks maksis varem tuhat dollarit, korrigeerinud oma hindu nüüd sama toa ja öö eest saja dollari peale.

Mida ootab OEG teiselt poolaastalt? "Hetkel on meie numbrid olnud aasta lõpust kuni tänaseni samas suurusjärgus. Mis teises poolaastas saab, on väga raske öelda ja sõltub sellest, mis Eesti majandusega saab. Mina pigem kaldun sellesse seltskonda, kes arvab, et põhi ei ole veel käes," rääkis Andri Avila. Sügis on majanduse tõehetk, lisas ta.

Avila sõnul on järgmine aasta stabiliseerumise aasta. "Tõusu ei ootaks enne 2011 teist poolt," märkis kasiinofirma tegevdirektor.

Aktsionäride koosolek otsustas kinnitada kasumi jaotamise ettepaneku, mille kohaselt kantakse 31. detsembril 2008 lõppenud majandusaasta puhaskahjum summas 459 227 177 krooni eelmiste perioodide jaotamata kasumi koosseisu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 15:03
Otsi:

Ava täpsem otsing