KPMG: maailmamajanduse taastumist oodatakse 2010. aastal

10. juuni 2009, 11:20

KPMG Internationali uuringust selgus,
et mitmete maade inimesed peavad majanduslangust unikaalseks, mistõttu
ei loodeta olukorra kiirele paranemisele ning üsna üksmeelselt vastati
küsitluses, et maailmamajandus võib näidata paranemise märke 2010. aastal.

„On tähelepanuväärne, et märgatav hulk vastajaid peab praegust majanduslangust unikaalseks ning võrreldavad kogemused puuduvad,“ ütles KPMG Baltics AS juhatuse esimees Andris Jegers. „Globaalselt on sel arvamusel 15 protsenti vastanutest, kuid Saksamaal, Itaalias ja Ungaris on see näitaja 40 protsendi juures. See näitab, et suurel hulgal Euroopa firmadest on raskusi leida kriisist ülesaamiseks sobiv strateegia,“ lisas Jegers.

Maailmamajanduse taastumise väljavaadete osas valitses üsna suur üksmeel. Natuke üle poole küsitletud firmadest arvas, et taastumine toimub 2010. aastal samas kui 22 pidas selleks 2011. aastat ning seitse protsenti oli seisukohal, et majandusolukord hakkab paranema 2012. aastal. Oli ka üks protsent pessimiste, kelle arvates püsib majandussurutis ka 2014. aastal.

Uuring nimetusega Never catch a falling knife viidi KPMG globaalse maksunõustamissuuna algatusel läbi 29 riigi 852 tipptaseme otsustaja seas. Esindatud olid kõik sektorid ning küsitletud firmade aastakäive oli alates 250 miljonist USA dollarist enam kui viie miljardi dollarini.

KPMG on ülemaailmne auditi-, maksu- ja nõustamisteenuseid pakkuvate ettevõtete võrgustik, mis tegutseb 144 riigis ning mille liikmesettevõtetes üle maailma töötab kokku 137 000 oma ala spetsialisti. KPMG Baltics on rahvusvaheline ärinõustamisfirma Baltikumis. KPMG tegutseb Eestis 1992. aastast, siin töötab üle saja ning Baltikumis kokku ligi kolmsada audiitorit ning äri-, maksu- ja finantsnõustajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2009, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing