Aktsiate tagasiost on kokku kuivanud

19. juuni 2009, 11:06

„Osta odavalt ja müü kallilt,“ kõlab
investeerimismantra, kuid väga tihti kipub olema vastupidi ehk investorid
ostavad kõrgelt ja müüvad madalalt, kirjutab BusinessWeek.

Värsked andmed aktsiate tagasiostu kohta näitavad, et samasse lõksu on langenud ka ettevõtted.

S P 500 indeksisse kuuluvad firmad on selle aasta esimeses kvartalis ostnud aktsiaid tagasi 30,8 miljardi dollari eest, mis on 73 protsenti vähem kui aasta tagasi, ehkki aktsiate hinnad olid nüüd tunduvalt madalamad. Oli ju märtsi alguses aktsiate hinnad enam kui kümne aasta madalaimal tasemel.

Samal ajal 2007. aasta kolmandas kvartalis, mil aktsiaindeksid olid ajaloo kõrgeimal tasemel, ostsid ettevõtted oma aktsiaid tagasi 172 miljardi dollari eest. Aktsiate tagasiost on saanud populaarseks ettevõtete poolt investoritele tehtud meeleheaks. Tagasiostuga võetakse turult osa aktsiaid ära ning ettevõtte kasum aktsia kohta kasvab.

S P 500 indeksi koosseisu ettevõtetest tervelt 83 on 2008. aasta neljanda ja selle aasta esimese kvartali jooksul loobunud täielikult aktsiate tagasiostmisest, kirjutab majandusajakiri. Selle aasta esimesest kvartali aktsiate tagasiostudest andis tervelt veerandi naftagigant ExxonMobil, mis otsis oma aktsiaid 7,85 miljardi dollari eest.

Lisaks Exxonile liigub vastuvoolu Wal-Mart, kes teatas 5. juunil, et kavatseb omi aktsiaid tagasi osta 15 miljardi dollari väärtuses. Lisaks teatas maailma suurim jaemüügikett, et suurendab väljamakstavaid dividende 15 protsendi võrra 27 USA sendini aktsia kohta kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing