Tallmac sai üle 9 mln krooni kahjumit

27. juuli 2009, 20:09

Tööriistakeskust omav Tallmac sai 2008.
aastal 92 mln krooni suuruse käibe juures üle 9 mln krooni kahjumit, mille
põhjuseks toob ettevõtte tegevjuht Priit Hoyer äralangenud müüginäitajad.

"Osaliselt tuli tütarfirmade kahjumist Lätis ja Leedus," põhjendas Hoyer. "Kui osades sektorites muutus majanduskliima veidi varem, siis teatud osades langes raskuspunkt läinud aasta viimasesse kvartalisse. Kui vaadata käivet ja müügikatet ja tulemust, siis ega seal midagi rohkem selgitada polegi," lisas ta.

"Müügikatte langus oli suurem kui kahjum. Strateegia, millega eelmisel aastal peale mindi, oli suunatud veel kasvule, mitte kahanemisele ja seetõttu ei kahanenud püsikulud üleöö," nentis Hoyer.

Kõige enam kaotas mullu ettevõtte müügitulu Itaalias - 244%. "Seal on tegemist ühekordsete tehingutega," põhjendas Hoyer. Soomes aga müügitulu kasvas.

2008. aastal keskendus Tallmac kontserni põhitegevusele, milleks on professionaalsete tööriistade, ehitus- ja metallitöötlemise seadmete, diiselmootorite ning generaatorite müük, hooldus ja remont, seisab ettevõtte majandusaruandes.

Tallmac kontserni kuuluvad AS Tallmac 100% tütarettevõtted OÜ Tallmac Solutions, SIA Tallmac ja UAB Tallmac. Mullu oli kogu kontserni konsolideeritud käive 92 mln krooni, millest AS Tallmaci käive oli 83 mln krooni, SIA Tallmac 4 mln krooni ja UAB Tallmac 5 mln krooni. Võrreldes 2007. aastaga vähenes käive eelkõige aasta teisel poolel seoses üldise majanduskeskkonna halvenemisega ehitus- ja tööstussektoris, seisab aruandes.

Veidi alla poole käibest andis käsi- ja elektritööriistade müük, võrreldes 2007. aastaga oli müügitulemus oluliselt väiksem. Järgnesid metallitöötlemisseadmete müük, osakaaluga 25%. Teised peamised tegevused nagu tööriistade ning diiselmootorite hooldus ja remont, generaatorite müük ja hooldus ning eritehnika moodustasid igaüks ca 10% kogukäibest.

Töötajate makstud tasu kokku oli 18 298 890 krooni. Keskmine töötajate arv oli 59 töötajat. Vastavalt AS Tallmac 47, SIA Tallmac 5 ja UAB Tallmac 7 töötajat. Juhatuse liikme tasu oli 576 234 krooni. Nõukogu liikmetele tasu ei makstud.

2008. aasta majandusaruande järgi oli AS Tallmac emaettevõte Soome firma Machinery OÜ. Küll aga toimus juulis EVK andmetel Tallmaci aktsiate liikumine, mille tulemusena omandas Tõnus Sepale kuuluv Vana-Viru Konsultatsioonikeskuse OÜ emaettevõttelt 57,14protsendise osaluse, peale mida kuulub Tallmac 100 protsenti Vana-Viru Konsultatsioonikeskusele.

Hoyeri sõnul on ettevõtte struktuurimuudatuse eelduseks ettevõtte ellujäämine, mis puudutab alates omanikeringi muudatusest ja lõpetades vastavate tegevusalade muudatusega. "Me oleme lepinguliselt kohustatud ootama osaluse võõrandanud firmalt seisukohta avalikkuse teavitamisest," toonitas Hoyer.

Tallmaci kodulehel on tehtud kokkuvõte muudatustest Tallmac`i organisatsioonis ja tegevussuundades, kus on kirjas, et Tallmac jätkab Eestis Tööriistakeskustega. Metallitöötlemisseadmete ja Cummins brändiga seotud tegevus läheb täies ulatuses üle Machinery kontsernile.

Olgugi, et paljudega Teist oleme teinud koostööd eelkõige metallitöötlemisseadmete, Cummins mootorite ja generaatorite ning nende hoolduse osas, siis edaspidi anname endast parima, et meie Tööriistakeskused Tallinnas, Tartus ja Jõhvis saaksid aidata Teid elektri- ja käsitööriistade, tarvikute ja ehitusseadmete valdkonnas, seisab teates.

Samuti jätkatakse kõrgekvaliteetsete Klüber määrdeainete müüki. Kindlasti peab Tallmac enda eeliseks tasemel hooldus- ja remonditeenust, mida pakub kõikidele toodetele Tööriistakeskuste tootevalikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 19:07
Otsi:

Ava täpsem otsing