Husqvarna Eesti juht: langust enam ei ole

30. juuli 2009, 19:07

Husqvarna Eesti juht Alar Maarend ütles, et
alates juunist-juulist enam langust ei ole. Ettevõte teenis mullu 177 mln
kroonise käibe juures 6,9 mln krooni kasumit.

Husqvarna Eesti kasum langes mullu 57 protsenti 6,9 mln kroonini ja käive 11 protsenti 177 mln kroonini, seisab 2008. aasta majandusaruandes.

„Juunis, juulis võrreldes eelmise aastaga enam langust polnud,“ teatas Maarend, kuigi esimene poolaasta tervikuna on olnud languses võrreldes eelmise aastaga. „Meie sektoris, aia- ja väiksemas metsatehnika sektoris oli küllalt tugev kasv veel kuni eelmise aasta maikuuni. Siis hakkas tõsisem langus,“ rääkis ta võrdlusbaasist.

Aruandes on ettevõtte juhtkond planeerinud tänavuse aasta käibeks üle 180 mln krooni. Prognoos baseerub makromajanduslikule analüüsile, mis näitab nõudluse head potentsiaali ettevõtte poolt pakutavatele kaupadele, seisab aruandes.

„See on võib-olla natuke ilukirjanduslik tõesti,“ ütles telefonis Maarend muheledes. „Kevadel olime natuke optimistlikumad, kuna arvasime, et metsasektor ja palgi nõudlus hakkavad kiiremini taastuma. Siis hakkab kasvama ka mootorsaagide tarvikute nõudlus ja müük,“ põhjendas Maarend prognoosi tagamaid. See on toimunud, kui me vaatame kasvõi palgi hinda, aga nõudlus ei ole veel taastunud, lisas ta.

Ühes osas prognoosis tugineti Maarendi sõnul ka sellele, et eelmisel aastal oli metsaturg väga tugevalt maas ja Husqvarna saagide ja lisatarvikute müük oli väga nõrk. „Teoreetiliselt see osa võiks olla sel aastal, eriti sel sügisel kõige suurem,“ uskus ta.

Sellel aastal tuleb Maarendi sõnul summaarne müük kindlasti väiksem, mis sõltub natuke metsaturu taastumise tempost, st kui kiiresti hakkavad palgi- ja puidutoodete eksport Eestist kasvama, sest sisenõudlus on väike. „Kui kasvama ei hakka, siis jääb meie toodete müük ka nõrgaks. Käibe langus jääb aasta arvestuses 10-20% vahele,“ arvas ta.

Tegevjuhile, kes on ka ettevõtte juhatuse liige, on aruandeaastal arvestatud erisoodustusi ja tasusid summas 2 357 000 krooni, mis teeb Maarendi kuu keskmiseks sissetulekuks 196 416 krooni. Töötajate tasu üldsumma aruandeaastal oli 6 928 000 krooni. Keskmine töötajate arv oli 14, mis teeb töötaja kuu keskmiseks sissetulekuks 41 238 krooni.

Maarendi sõnul koondamisi mullu aset ei leidnud, küll aga sel aastal. Praegu on käsil suurem reorganiseerimine, aga sellest ei olnud ta hetkel valmis lähemalt rääkima. Ütles vaid nii palju, et mitmed asjad korraldatakse veidi ümber kontsernis tervikuna, sealhulgas ka töötasud.

Omanik otsustas dividende mitte välja võtta, kuigi juhatus oli teinud ettepaneku 10 mln krooni ulatuses dividendide väljamaksmiseks, rääkis Maarend. Nõukogu otsustas mitte maksta, märkis ta. Otsust ta aga kommenteerida ei saanud.

Börsil noteeritud Rootsi ettevõte Husqvarna on asutatud 1689. aastal. Tol ajal valmistati Husqvarnas oma aja kõige peenemaid musketeid. Just siis pandi alus insenerioskustele, tänu millele on välja töötanud mitmeid oma alal maailma parimaid tooteid, näiteks jahirelvi, jalgrattaid, mootorrattaid, köögiseadmeid, õmblusmasinaid ja metsa- ning aiatarbeid, seisab ettevõtte kodulehel. Husqvarna on üks maailma juhtivaid ehitus-ja kivitööstusmasinate ning metsa- ja aiatehnika tootjaid.

Omanik:

100% Husqvarna Aktiebolag

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 19:07
Otsi:

Ava täpsem otsing