Inspektsioon GILDi investeeringut ei kommenteeri

Piret Reiljan 26. august 2009, 12:36

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kaido
Tropp vastas Äripäeva küsimustele GILD Arbitrage'i Armeenia
investeeringute kontrollimise kohta, et fondi sisulise tegevuse kohta
ei saa nemad anda avalikke hinnanguid ja vastuseid. Fondi poolt valeandmete
esitamise kahtlusel soovitab ta pöörduda politseisse.

"Investeering Armeenia kaevandussektori ettevõttesse ei ole põhimõtteliselt ebaseaduslik," sõnas Tropp ja lisas, et finantsinspektsioon teostab ja on teostanud põhjalikku järelevalvet selle üle, et Gild Arbitrage'i fondi tegevus vastaks Eestis kehtivatele seadustele.

"Oleme nendes küsimustes korduvalt kohtunud nii fondivalitseja kui ka üksikute investorite ja võlausaldajatega ja oma pädevuse piires neile ka vastanud," märkis Tropp.

Äripäev esitas finantsinspektsioonile kaks küsimust:

1. Kas finantsinspektsioonile on teada GILD Arbitrage'i Armeenia investeeringu puhul Armeenias asuvad ettevõtted (ettevõtete nimed) ja nende taust ning litsentside olemasolu?
2. Kuidas ja kui palju olete uurinud fondi Armeenia investeeringut?

Järgneb Kaido Tropi vastus täies mahus:

"GILD Arbitrage on riskikapitalifond. Riskikapitalifondi on nii investeerimisfondide seaduse kui ka GILD Arbitrage tingimuste kohaselt lubatud müüa üksnes kutselistele ja kvalifitseeritud investoritele. Riskikapitalifond erineb nii investeerimispõhimõtete kui ka regulatsiooni mõttes muudest investeerimisfondidest oluliselt. Fondijuhtidel on portfelli koostades suurema tootluse saavutamiseks tavapärasest märksa suuremad vabadused.

Riskikapitalifond investeerib vähemalt 60% fondi varast reguleeritud turul mittekaubeldavatesse aktsiatesse, osadesse või võlakirjadesse – ehk seega investeering Armeenia kaevandussektori ettevõttesse ei oleks põhimõtteliselt ebaseaduslik. Finantsinspektsioon teostab ja on teostanud põhjalikku järelevalvet selle üle, et Gild Arbitrage'i fondi tegevus vastaks siin kehtivatele seadustele. Oleme nendes küsimustes korduvalt kohtunud nii fondivalitseja kui ka üksikute investorite ja võlausaldajatega ja oma pädevuse piires neile ka vastanud.

Mistahes fondi sisulise tegevuse kohta ei saa me kahjuks aga anda avalikke hinnanguid ja vastuseid. Fondivalitseja võlgneb oma lojaalsuskohustuse osakuomanikule, mistõttu on fondivalitseja kohustuseks anda lisaks järelevalvele ka investoritele nende nõudmisel detailne ülevaade kõikide fondi investeeringute kohta. Finantsinspektsioon lähtub meile esitatud infost nagu ka audiitor, kes on fondi varasid hinnanud. Kui tegemist on valeandmete esitamise kahtlusega, tuleks vastava avaldusega pöörduda politseisse."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2009, 12:53
Otsi:

Ava täpsem otsing