Swedbank: kevadel võivad intressid hakata tõusma

02. september 2009, 19:04

Sel aastal võib Euribor isegi veidi
langeda, kuid järgmise aasta kevadel hakkavad intressid taas aegamööda tõusma,
usub Swedbanki analüütik Maris Lauri.

"Esialgu võivad intressid riskihinnangute vähenemise tõttu veel mõnevõrra langeda, kuid mitte oluliselt," arvas Lauri. Ta oletas, et Euroopa Keskpank suure tõenäosusega oma praegust intressi ei muuda. "Järgmise aasta kevadel võivad intressid taas hakata aegamööda tõusma, kui ootused, et Euroopa Keskpank tõstab tuleva aasta keskel või teises pooles baasintressi, säilivad ja tugevnevad," lisas ta.

Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni direktori Koit Semjonovi arvates on positiivne see, et eluasemelaenu lepingute aluseks olev intressimäär Euribor on viimasel ajal langenud väga madalale. "Tänane kuue kuu Euribori tase on viimase kümne aasta madalaim," märkis ta. See on paljude klientide rõõmuks toonud kaasa igakuiste laenumaksete vähenemise.

Mis puutub kodulaenu marginaali, siis siin peab pank Semjonovi sõnul raha välja laenates arvestama maailmaturult sisseostetava raha hinnaga ja sellest tulenevalt ei näe ta lähitulevikus võimalust marginaali vähendamiseks.

Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektor Artjom Sokolov ütles, et ettevõtete laenude marginaalid lähiajal veel langemas ei ole, kuid 2010. aastal võib mõnes sektoris seda juba loota. "Eesti ettevõtete keskmised laenumarginaalid on selle aasta suveks korrigeerunud umbes 2003. aasta kevad-suve tasemele," tõi ta välja.

Tulenevalt esimestest stabiliseerumise märkidest Eesti majanduses ning Eesti krooni intresside väiksemast langusest võrrelduna euro intressimääradega on Swedbanki finantsdirektori Eestis Heiki Raadiku sõnul põhjust eeldada tulevast krooni hoiuseintressi määrade langust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 19:04
Otsi:

Ava täpsem otsing