President Ilves: ettevõtjad, teist sõltub, milline on Eesti majandus tulevikus

15. september 2009, 20:19

Ka majanduse jaoks kõige raskematel aegadel
on Eestis ettevõtteid ja ettevõtjaid, kes kõigele vaatamata hästi hakkama saavad
ja usuvad tulevikku, ütles president Toomas Hendrik Ilves ettevõtluskonkursside
auhinnaõhtul Estonia Kontserdisaalis.

Päris kindlasti ei ole tänane Eesti majandus enam seesama kui hiljutine “mullimajandus”, rõhutas riigipea, kelle sõnul muutis keeruline aeg ka ettevõtjaid, kes on nüüd realistlikumad, aga loodetavasti ka leidlikumad ja innovaatilisemad, edastas presidendi kantselei oma pressiteates.
“Maailma majandus on kriisist väljumas, ta on ehk poolel teel uuele tõusule. Väga võimalik, et ka Eesti majandus on poolel teel, või sinna jõudmas. Kui see on nii, siis on pool uute oludega kohanemist nüüdseks läbi. Aga ka sel juhul on pool teed alles ees,” rääkis riigipea.
“On võimalik, et ka riigi majanduspoliitika on “poolel teel”, kui pidada silmas seni tehtuid pingutusi riigieelarve tasakaalustamiseks,” sõnas riigipea. “Ja see teine pool teed pole kergem. 2010. aasta eelarve on kriitilise tähtsusega mitmes mõttes — nii riigi finantside jätkusuutlikkuse kui ka euro tuleku küsimuses.”
President Ilves kõneles ka Eesti majanduse tootlikkusest, mis jääb endiselt arenenud Euroopast palju maha.
“On selge, et headel aegadel oli vähe põhjust midagi muuta, sest läks ju niigi päris hästi. Seda enam vajame muutusi praegu, sest uus tõus ei järgi eelneva radu. Mõne aasta eest kogetud odava raha uputust ei tule sellisel kujul enam kunagi. Euroopa Liidu liikmestaatusega automaatselt kaasnenud arengukiirendus on tänaseks möödanik,” kõneles riigipea.
Riigipea rõhutas, et ka ettevõtjatest sõltub, milline on Eesti majandus homme, aasta pärast ja kümne aasta pärast.

Auhinnaõhtu kulmineerub umbes kolmveerand tunni pärast, kui ettevõtlusauhindade laureaatidele antakse üle auhinnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 23:06
Otsi:

Ava täpsem otsing