FI: meil on kohustus enne muneda ja siis kaagutada

12. oktoober 2009, 12:36

Swedbank Investeerimisfondid ei ole
kohustuslike pensionifondide vara investeerides vältinud huvide konflikte,
leidis finantsinspektsioon täna, rohkem inspektsioon aga praegu juhtunut
kommenteerida ei saa.

"Kuna aga Swedbank'ile on ärakuulamiseks esitatud meiepoolsed järeldused, otsust järgmiste sammude osas veel tehtud ei ole, siis vastavalt finantsinspektsiooni seadusele ei ole meil võimalik asjaolusid rohkem kommenteerida. Küll aga on selles osas oma kommunikatsioonis vabad käed Swedbankil, kui nad peavad vajalikuks teemat avalikkuse ees selgitada," ütles finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius Äripäevale.

Menetluses olevate asjade kohta on järelevalve tööpraktika ja ka seadusest tulenev kohustus "enne muneda ja siis kaagutada", lisas Aleksius.

Finantsinspektsioon on lõpetanud järelevalvemenetluse Swedbank Investeerimisfondid AS-i tegevuse üle osas, mis puudutab huvide konflikte kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel ja esitanud omapoolsed järeldused tutvumiseks Swedbank Investeerimisfondidele.

Finantsinspektsioon jõudis ligikaudu pool aastat kestnud järelevalvemenetluse, sealhulgas kohapealsete kontrollide käigus järeldusele, et Swedbank Investeerimisfondid ei ole kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel ilmselgelt täitnud investeerimisfondide seadusest tulenevaid kohustusi vältida ja maandada huvide konflikte. On võimalik, et huvide konflikti olukorras on kohustuslike pensionifondide osakuomanikele tekitatud varaline kahju, teatas finantsinspektsioon.

Enne järgmiste sammude otsustamist ootab finantsinspektsioon ära Swedbank Investeerimisfondide seisukohad esitatud järeldustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 07:56
Otsi:

Ava täpsem otsing