Jaga lugu:

Ekspedeerija IK Speditor läheb uuele omanikule

"Huvi oli vastastikune: minu huvi oli taanduda, ostja huvi oli ettevõte endale saada," selgitas Kasak. Ta välistas müügi põhjusena variandi, et IK Speditori seis on vilets. "2009. aastal oli firma kasum paarsada tuhat krooni, kuid see oli nii väike seetõttu, et eelmise aasta kasumist kirjutasime 2008. aasta võlgu maha. Kindlasti polnud tegemist raskustes firma sundmüügiga," ütles ta.

Pigem oli tegemist heade asjaolude kokkulangemisega ja firma sai usalduslikus õhkkonnas headesse kätesse, kinnitas firma 15 aastat tagasi asutanud Kasak.

IK Speditor OÜ käive oli Kasaku sõnul 2009. aastal 39,9 miljonit krooni. Firma 2009. aasta majandusaastaaruanne on veel avaldamata.

IK Speditori ostis ekspedeerimiskontsern CF&S Estonia. Tehing viiakse lõpule mai jooksul, tehingu maksumust pooled ei avalda.

Senise seisuga on firma omanik 51 protsendiga IK Speditor Group ja 49 protsendiga Kasak ja Partnerid OÜ - Indrek Kasak on mõlema juhatuse esimees ja üks omanikest.

IK Speditor OÜ omandamisega suurendab CF&S Estonia AS oma teenuste turuosa maantee- ja lennuvedude valdkonnas ning ost võimaldab alustada tegevust laopidaja ja jaotuslogistikateenuse pakkujana.

Tütarettevõtte müük lubab IK Speditor Groupil keskenduda enam ehitusele ja kinnisvaraarendusele Mõigu tehnopargis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum