Koit Brinkmann • 26. juuli 2010 kell 13:33

Rahvaliidul ja rohelistel annetajad avalikustamata

Rahvaliit ning rohelised pole siiani erakonna kodulehele üles pannud teise kvartali annetajate nimekirja, Rahvaliit põhjendab seda võimuvahetusega, Rohelised aga puhkustega.

Vastavalt erakonnaseadusele peab erakond iga kvartali järel oma veebilehel avalikustama laekunud vahendite aruande. Reeglina toimub see kvartali lõpule järgneva kuu 10. kuupäeva paiku.

"Kui see on tegemata, siis on halvasti," sõnas roheliste üks eestkõnelejaid Toomas Trapido. Tema sõnul võib põhjuseks olla, et büroo, eesotsas peasekretäriga, on sisuliselt kollektiivpuhkusel. "Korraldan selle asja ära," lubas reisil viibinud roheliste peasekretär Ain Kabal.

Rahvaliidu vastne peasekretär Lauri Vitsut põhjendas aruande puudumist hiljuti toimunud võimuvahetusega. Eelmises kvartalis tehti tema sõnul erakonnale annetusi 150 krooni. "Palusin annetusi niikaua mitte teha, kuni võimustruktuur on selge," selgitas ta selle pisikese numbri tagamaid.

Hiljuti kinnitas Rahvaliidu vastne esimees Juhan Aare, et erakonna võlad on makstud ning järgmisel aastal toimuvate riigikogu valimiste eel peetakse läbirääkimisi ka võimalike sponsoritega.

Selle aasta esimeses kvartalis kogus Rahvaliit annetusi 14 671 krooni ning rohelised 3393 krooni.

Hetkel kuum