Raivo Sormunen • 15. november 2010 kell 10:25

Scania ja MAN kaaluvad ühinemist, MAN rallib

Volkswageni poolt kontrollitav Rootsi veokitootja Scania AB teatas täna börsile, et kaalub ühinemist MAN SEga. Tehingu tulemusena tekiks Lääne- Euroopa suurim kommertssõidukite tooja.

"Mõnda aega on Scania ja MAN uurinud kommertssõidukite tootmises erinevaid projekte. Selle tulemusena oleks kahe firma vaheline arendus- ja tootmistegevuse sünergia kasumlik. Areng on näidanud, et täielik võimalike sünergiate realiseerimine nõuaks kahe firma vahel tihedamat koostööd," kirjutas Scania börsile edastatud teates, rõhutades et mõlema firma unikaalsed brändid peaks jääma püsima.

Der Spiegeli andmeil soovib 46% Scaniast omav Volkswagen vahetada oma ligi 30 protsendine osalus MANis Scania aktsia vastu. Pärast seda võiks Scania teha pakkumise teistele MANi aktsionäridele.

"Volkswageni eesmärk on nende ettevõtete kontrollimine, et ära kasutada firma  vahelist sünergiat ja kulude kokkuhoidu, mis on selles tööstusharus väga oluline," ütles uudisteagentuurile Bloomberg Commerzbank AG analüütik Daniel Schwarz.

MANi-Scania liit tõstaks ühineva firma turuosa Lääne-Euroopa veokiturul mööda Daimler AG Mercedes-Benzist (vastavalt 27% ja 23%).

MANi aktsia on täna tõusnud Frankfurdi börsil 7,3%, tasemeni 88,50 eurot, olles sellega täna Stoxx Europe 600 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest parim.

Scania aktsia on vajunud uudise peale 0,5% ja Volkswageni aktsia 0,9%.

Hetkel kuum