Väinu Rozental • 22. detsember 2010 kell 11:01

Aadu Must: keskerakonna vastast kampaaniat oli oodata

Meile polnud üllatuseks, et oponendid käivad enne valimisi välja põhikaardina Keskerakonna venesõbralikkuse, ütles erakonna Tartu piirkonna juht Aadu Must.

Tema kinnitusel on keskerakonna Tartu piirkonna juhatus arutanud tekkinud olukorda ja eelkõige just valimiskampaania kontekstis. "Juba rohkem kui aasta tagasi oli teada, et oponendid käivad Keskerakonna venesõbralikkuse välja ja et see kaart käiakse välja veel jõulisemalt, kui see suhtlemine tegelikult ongi," rääkis Must. "Nii et selles mõttes oli oodata, et midagi sellesuunalist tuleb ja seega ei olnud see meile väga suur üllatus."

Musta sõnul on ta ajaloolasena lugenud palju erinevate riikide luureasjadest, mis on pärast näiteks 50aastast salastatust avalikustatud. "Tuleb välja, et selliseid nii-öelda skandaalihõngulisi asju on olnud vähemalt sada korda rohkem, kui avalikkus neist kunagi üldse kuulnud on," lausus Must. "Neid asju on hoitud saladuses ainult selle pärast, et muidu oleks rahvas hulluks läinud," lisas ta.

Musta hinnangul on praeguses Savisaare ümber lahvatanud skandaalis mäng hoopis teistsugune. "Kõik kahtlused on toodud juba valimiskampaaniasse, sest mõnele need jube hästi sobivad," ütles ta. "Selle kampaania alustajad on saavutanud tohutult hea tehnoloogilise plusspunkti. Suur osa ajakirjandusest juba räägib, et nüüd ongi nii. Aga ei ole ju veel ja ei olegi. Praegu tänu sellele, et on õnnestunud skandaal teha, majandusest enam ju ei räägitagi. Valimiste põhiküsimuseks ei saa ju olla mingid lõpuni tõestamata või tõestusmaterjalideta skandaalide arutamine majanduse, sotsiaalpoliitika ja kõige muu asemel."

Küsimusele, mida Edgar Savisaar tegema peaks, vastas Must, et Savisaar peaks paluma avalikustada kõik asjassepuutuvad dokumendid. "Mida Savisaar ka eile tegi," lisas Must.

Küsimusele, mis saab keskerakonnast edasi, vastas Must, et poliitikas pole olemas vaid variandid A ja B. "Poliitikas on alfabeet palju rikkam," ütles ta. "Tegelik variant malelaual võib olla hoopis näiteks M."

Hetkel kuum