Domeen .ee on maailmas tipptasemel

Maarja Kirtsi 20. jaanuar 2011, 00:00

Domeen on praegu samasugune riigi sümbol nagu lipp või vapp. Nende asjadega ei saa kergekäeliselt ringi käia. Maatunnusega tippdomeeni haldaja on kui pankur, kelle hoida on domeeni registreerijad usaldanud äri- või muuks tegevuseks vajaliku väärtuse - domeenid.

Rahvusvaheline tava on, et rahvuslike domeenide haldaja tegevus on mittetulunduslik ja kulupõhine, mistõttu on ka organisatsiooni vorm sihtasutus. Domeenide kasutamise eest makstava tasu määr seatakse nii, et sellega oleks võimalik katta domeenihalduse kulud ja hoida piisavat reservi.

.ee domeenide haldamine ja turvalisus on ka rahvusvaheliselt heal tasemel. McAfee on hinnanud .ee domeenide turvalisust väga heaks - Eesti rahvusdomeen asub turvalisemate domeenide esikümnendikus, eespool ka Rootsist ja Soomest.

Domeeni registritasu sõltub registreeritud domeenide arvust. Geneerilisi domeene .com, .net ja .eu on registreeritud väga suurtes kogustes (vastavalt 90, 13 ja 3,4 miljonit) ja nendega ei ole .ee tasu võimalik võrrelda. Aprilli alguseks on selge, kui palju domeene ümber registreeriti ehk kui suur on Eesti Interneti SA domeenipagas. Praegu on domeeni .ee registreeritud vaid umbes 47 000. Sihtasutuse nõukogu vaatab 2012. aasta eelarvet planeerides domeeni hinna IV kvartalis üle - tagamaks, et domeenitasud kataksid domeeni haldamisega seotud kulud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing