22. jaanuar 2011 kell 8:04

IRL võimendab poliitika allakäiku

Kui Isamaa ja Res Publica Liidu sellist tegevust hukka ei mõisteta ja see jääb vaid valimiseelseks diskussiooniks, siis võimendatakse veelgi poliitilist allakäigutreppi, millel erakonnad juba mõnda aega trambivad, rääkis politoloog Ivar Tallo.

Postimees kirjutas reedel, et Isamaa ja Res Publica Liidu piirkondade juhid teevad erakonna kihutustööd sisuliselt riigi raha eest, sest möödunud aastal otsustas IRL vormistada partei piirkondlikud aktivistid oma ministrite ja maavanemate nõunikeks.

„Sellise käitumise puhul pole IRLil mitte mingisugust õigust kritiseerida Tallinna Linnavalitsuse või siis Keskerakonna tegevust, kus sarnase mustri järgi tehakse linna rahade eest valimispropagandat,“ arvas Tallo.

Tallo sõnul ei tohi kasutada riigi administratiivset ressurssi erakonna poliitiliste asjade ajamiseks, sest riik on meie ühisasi, mille eest maksumaksjatena maksame. „On ennekuulmatu, et võetakse erakondlike asjade ajamiseks riigiraha. Kui sellist asja kas või Valges Majas tehtaks oleks see suur üle-Ameerikaline skandaal ja inimesed astuksid tagasi,“ rääkis politoloog.

Täitevvõimu struktuur ei tohiks Tallo hinnangul toetada ühtegi erakonda. „Meie riigis on aga ministrid puhtalt erakondlike vankrite ees, kuigi peaksid tegelikult riiki teenima ning tegelema üldiste hüvede edendamisega,“ ütles Tallo lisades,

Ministeeriumid on meil tehtud nö linnamäeks nagu vanas Eestis - erastame oma linnamäe ja kõik, mis seal on meie oma, lisas ta.

 

Autor: Kadrin Karner, Birjo Must

Hetkel kuum