Kadrin Karner • 24. jaanuar 2011 kell 7:12

IRL: Postimehe lugu moonutas tegelikkust

IRLi sõnul ei vasta tõele väide, et üheksa erakonna tööst vabastatud inimest võeti ministrite juures tööle, kinnitas IRLi pressiesindaja Rauno Veri Äripäevale.

"Postimehe ajakirjanik pani oma loo kokku toetudes anonüümsele allikale ja ajalehele Kesknädal, mis on mõlemad pahatahtlikud ja moonutavad oluliselt tegelikkust," lausus Veri.

Ta jätkas: "Esitatud väide, nagu oleks erakonnas langetatud mingi otsus üheksa erakonna tööst vabastatud inimese tööle võtmisest erakonna ministrite juures, ei vasta tõele. Küll on võimatu kehtestada erakonnatööl olnud inimestele töökeeldu."

Veri sõnul ei saa erakond öelda minister Jaak Aaviksoole, Juhan Partsile, Tõnis Lukasele või Marko Pomerantsile, keda nad peaksid oma nõunikuks või abiliseks palkama.

Pressiesindaja selgitas, et IRLis ei ole piirkondade arendusjuhte vaid piirkonnad toetuvad peamiselt vabatahtlikele ja kohalikele ning üleriigilistele poliitikutele, kes on vastavast piirkonnast pärit või valitud. Piirkondade kontaktisikud tegutsevad vabatahtlikkuse alusel, tehes seda oma muu töö kõrvalt.

"Erakond ei ole vormistanud kedagi ümber riigiametisse, küll on aga eelmise aasta jooksul mitmete isikutega erakonna kontorist jäädavalt lõpetatud töösuhe," märkis Veri.

Reedene Postimees kirjutas, et Isamaa ja Res Publica Liidu piirkondade juhid teevad erakonna kihutustööd sisuliselt riigi raha eest, sest möödunud aastal otsustas IRL vormistada partei piirkondlikud aktivistid oma ministrite ja maavanemate nõunikeks.

 

 

Hetkel kuum