Elektri hind tarbijaile ja väikeettevõtteile tõuseb üle 40%

Anne Oja 22. aprill 2011, 16:36

2013. aastal tõuseb elektri hind kodutarbijaile ja väikeettevõtteile rohkem kui 40%, selgub Keskerakonna fraktsiooni arupärimisest majandus- ja kommunikatsiooniministrile.

„Kodutarbijatele ja väikeettevõtjatele tekib kohustus osta elektrit börsilt 2013. aasta alguses. Kui esialgu optimistid lootsid, et elektrituru osaline avamine toob kaasa vaid ajutise hinnatõusu, siis reaalsus näitab midagi muud,” kommenteeris Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lembit Kaljuvee pressiteate vahendusel.

„Elering teatas aprilli alguses, et elektribörsi Eesti hinnapiirkonna aasta keskmiseks hinnaks kujunes ligi 46 eurot/MWh. Samal ajal ostsid suletud turul kodutarbijad ja väikeettevõtjad elektrit hinnaga 30 eurot/MWh,” märkis Kaljuvee. „Seega võib kodutarbijaid 2013. aastal oodata ees üle 40%-line hinnatõus,” lisas ta.

Keskerakondlased tahavad teada, mida valitsus teeb, et kodutarbijate ja väikeettevõtete elektribörsile mineku mõju leevendada. Kuna Euroopa Liit on kehtestatud elektrienergia aktsiisi alammääraks 1 euro MWh kohta, arvavad nad ise, et elektrihinna tõusu tuleks ohjata aktsiisi langetamisega.

Elektriaktsiis on Eestis 4,47 eurot MWh kohta. Praegu saavad elektritootjad CO2 kvooti tasuta, kuid alates 2013. aastast peavad nad hakkama seda turult ostma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2011, 12:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing