Alyona Stadnik • 10. juuni 2011 kell 10:49

Läiti ettevõtja: eestlane on erak

Reklaamfirma AGE COM OÜ ühe lätlasest omaniku Andris Blaka sõnul on lätlased ja leedukad rohkem meeskonnamängijad ning eestlased erakud.

Blaka on eestlastega koos töötanud alates aastast 1993. „Nad on väga head partnerid. Neid saab alati usaldada,“ kirjeldas Blaka eestlasi.

Ta märkis, et eestlastega on väga lihtne koos töötada. „Nad töötavad loogiliselt ja pakuvad lahendusi. Nad on mõnikord veidi aeglaste vastustega, aga üldiselt on nendega hästi,“ kommenteeris Blaka.

Kui võrrelda eestlasi, lätlasi ja leedukaid, siis Blaka sõnul on lätlased-leedukad rohkem meeskonnamängijad ja eestlased erakud. „Leedukad ja eestlased ei saa ilma lätlasteta. Me oleme nagu silikoongeel nende vahel,“ lausus Blaka.

Tänane Äripäev kirjutab, et Saksa maineka kindlustusfirma ERGO tütarettevõte Baltikumis laguneb koost, ettevõte kaotab Eestis turuosa ning inimesed jooksevad juba pikka aega laiali. Selgub, et probleem seisneb üle-Baltilises juhtimises, mida pole seitsme aasta jooksul toimima saadud. Samuti on probleemiks balti rahvaste äriajamise stiili erinevus.

Äripäev küsib Läti ja Leedu ettevõtjatelt, kuidas nad kommenteerivad koostööd eestlastega. 

 

Hetkel kuum