Ettevõtja: eestlastel ja lätlastel esineb sarnasusi 

Alyona Stadnik 10. juuni 2011, 16:18

Ehitussegude tootja Sakret OÜ lätlasest juhatuse liikme Andris Vanagse sõnul on eestlastel ja lätlastel palju ühist, aga leedukad on mõlemast palju kiirema mõtlemisega.

"Eesti inimesed on normaalsed. Eestis on ettevõttes kõik peale minu eestlased," lausus Vanags, kes on eestlastega töötanud juba 6 aastat.

Ta märkis, et võib öelda, et lätlastel ja eestlastel on palju ühist. "Me mõtleme sarnaselt, meil üks arusaam probleemidest ja sellest, kuidas neid lahendada," lausus Vanags.

Vanagsi arvates on lätlased ja eestlased rohkem sarnased kui lätlased teiste rahvustega. "Seda näiteks otsuste tegemisel. Mul on väga lihtne töötada kolleegidega Eestist, sest me saame üksteisest aru juba ühest sõnast," sõnas Vanags.

Rääkides erinevustest, siis leedukad on Vanagsi sõnul kiiremad kui lätlased ja eestlased. „Nad otsustavad kiiremini ja mõnikord teevad seda liiga kiiresti," nentis ta.

Äripäev küsib Läti ja Leedu ettevõtjatelt, kuidas nad kommenteerivad koostööd eestlastega.

Tänane Äripäev kirjutab, et Saksa maineka kindlustusfirma ERGO tütarettevõte Baltikumis laguneb koost, ettevõte kaotab Eestis turuosa ning inimesed jooksevad juba pikka aega laiali. Selgub, et probleem seisneb üle-Baltilises juhtimises, mida pole seitsme aasta jooksul toimima saadud. Samuti on probleemiks balti rahvaste äriajamise stiili erinevus.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. June 2011, 16:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing