Euroopa Keskpank ostab Kreeka võlakirju viimase hetkeni

Katri Soe-Surén 05. juuli 2011, 11:21

Euroopa Keskpank on valmis võitlema Kreeka päästmise eest, ostes edasi riigivõlakirju isegi siis, kui reitinguagentuurid riigi maksevõimetuks kuulutavad. Sellega loodab EKP tekitada mänguruumi võlakriisi lahenduse leidmiseks.

Ajalehe Financial Times andmetel plaanib Euroopa Keskpank (EKP) osta Kreeka võlakirju isegi siis, kui üks või kaks reitinguagentuuri on kuulutanud riigi maksevõimetuks. Ning alles siis, kui kõik kolm suurt agentuuri Kreeka lootusetuks juhtumiks kuulutavad, peatab EKP võlakirjade ostmise.

FT tsiteerib EKP üht juhti, kes ütleb, et panga praktika on võtta otsuste aluseks parim reiting. EKP toetus Kreekale on keskse tähtsusega. Siiani on EKP Kreekale laenanud rohkem kui 100 miljardit eurot.

Reitinguagentuur Standard & Poor's ähvardas eile võlatähtaegade pikendamist tõlgendada kui osalist maksevõimetust. Kreeka jaoks tähendaks see intresside jätkuvat tõusu ja muudaks tagasipöördumise finantsturgudele veelgi ebatõenäolisemaks.

Üha levinumaks muutub Euroopas ka seisukoht, et USA reitinguagentuuride arvamusele tuleks kiirelt kõrvale seada Euroopa oma reitinguagentuurid, kuna ameeriklaste hinnangud pole piisavalt adekvaatsed ning ainult raskendavad võlakriisiga toimetulekut. Nii ütles näiteks Saksamaa Baieri liidumaa rahandusminister Georg Fahrensohn ajakirjale Spiegel, et USA reitinguagentuuride suhtumine eurotsooni kriisi on teadlik provokatsioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2011, 14:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing