Evelin Ilves peab külalistemaja edasi pidama

Kadrin Karner 19. juuli 2011, 13:39

EASist aastate eest toetust saanud Evelin Ilves peab Ärma külalistemaja pärast presidendi ametiaja lõppu edasi pidama.

EASist öeldi Äripäevale, et kindlasti ei pea proua Ilves EASist saadud ligi kolme miljoni kroonist toetust tagasi maksma põhjendusel, et külalistemaja ainus klient ja rendimaksja on praegu president Ilves. Samuti olevat välistatud võimalus, et presidendipaar sai endale toetusrahaga kodu ehitada. „Seega on OÜ-l Ermamaa kohustus jätkata pärast kitsenduste äralangemist keskuse sihtotstarbelist kasutamist viie aasta jooksul alates projekti elluviimise lõppemisest ning selle hulka ei kuulu aeg, mil keskus on avalikkusele külastamiseks suletud,“ ütles EASi esindaja.

Ermamaa projekti „Turismiobjekt - ERMA PARK: külalistemaja, raamatukogu, konverentsikeskuse rajamine Viljandimaale Abja valda“ elluviimine lõppes 2007. aasta jaanuaris, mil Ärma talu külastajatele ka avati. „Jaanuarist juulini 2007 oli keskuse tegevus igati kooskõlas äriplaaniga ning seda külastas igal kuul keskmiselt 150 klienti ja huvilist nii Eestist kui ka välisriikidest. Keskus leidis laialdast kajastust meedias, mis on kaasa aidanud nii Abja valla kui laiemalt kogu Lõuna-Eesti kui turismisihtkoha tutvustamisele,“ märkis EASi esindaja vastuskirjas Äripäevale.

ERMA pargi külalistemaja oli külastajatele avatud kuni ajani, mil Ermamaa taotles EASilt turismitalu kasutamise otstarbe ajutist kitsendamist ehk palus peatada külalistemajas majutus- ja turismiteenuste osutamine avalikkusele. Evelin Ilvese esitatud taotluse põhjuseks oli kinnistu omaniku Toomas Hendrik Ilvese saamine presidendiks. Nimelt oleks presidendiametist tulenevate kohustuste, piirangute ja julgeoleku tagamise küsimuste ühitamine Ermamaa majandustegevusega muutunud proua Ilvese väitel liiga keerukaks.

Õhtuleht kirjutas äsja, et Ermamaa 2010. majandusaasta aruandest selgub, et ettevõtte käive oli mullu 201 000 krooni, millest 180 000 moodustas renditulu. Paar aastat tagasi läks Ärmal elamine presidendile tublisti rohkem maksma. Näiteks 2009. aastal sai Ermamaa riigipealt renditulu 240 000 krooni ehk 20 000 krooni kuus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. July 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing