Tavid jätkas mullu ülikasumlikult

Piret Reiljan 19. juuli 2011, 09:57

2009. aastal devalveerimispaanika tõttu 124 miljonit krooni kasumit teeninud AS Tavid teenis ka mullu võrdväärse 120 miljoni kroonise kasumi.

2009. aasta aruandes oli Tavidi juhtkond tuleviku suhtes asjatult skeptiline. „Tuleviku suhtes oleme väga skeptilised ja prognoosime, et 2010. aasta majandustulemused tulevad oluliselt tagasihoidlikumad,“ seisis Tavidi 2009. aasta tegevusaruandes. Tegelikult läks aga teisiti ning 2010 peaaegu korrati toonast rekordilist kasumit.

90% ulatuses Alar Tammingule kuuluva (10% kuulub Kuno Rääkile) Tavidi puhasrentaablus on kadestamisväärne – tunamullu 63 ja mullu 62%. Eelmise aasta aruandes kirjutab firma, et tulud jagunesid võrdselt kolme peamise teenuse vahel – valuutavahetus, maksevahendus ja kulla ost-müük. Kusjuures ehtekullaga kauplemist alustas Tavid alles 2010. aastal ja uus äri käivitus aruande järgi „ootuspäraselt“.

Kasuminumbrit upitas ka investeerimiskulla varumine. Kui 2009. aastal oli Tavidi bilansis investeerimiskulda 47 miljoni krooni väärtuses, siis 2010. aasta lõpuks juba ligi 144 miljoni krooni eest ehk umbes 300 kilo. Kuna kulla hind püstitab üha uusi rekordeid, tõotab suur kullakogus Tavidile jätkuvalt kasu tuua.

Tavidi juhatus muutus 2010. aastal senisest üheliikmelisest kolmeliikmeliseks ning juhatusse kaasati lisaks Kuno Rääkile Tavidi rahavoogude juht Jüri Martin (enne juhatusse saamist kuulus ta nõukokku) ja arendusjuht Roman Lossman. Nõukogus jätkavad Alar Tamming, Meelis Atonen ja Lauri Haasma.

Sarnaselt 2009. aasta aruandes väljendatud pessimismiga ei oota Tavidi juhtkond roosilisi tulemusi ka käesolevalt aastalt. Vähem kui kuu aega tagasi allkirjastatud mulluses aruandes seisab: „Tuleviku suhtes oleme seoses euro kasutuselevõtuga Eestis väga skeptilised ja prognoosime, et 2011. aasta majandustulemused tulevad oluliselt tagasihoidlikumad just Eesti ettevõttes. Näeme ette ka koondamisi 2011. aastal.“ Saame näha, kas seekord on pessimismiks põhjust või üllatab Tavid end jälle ülihea tulemusega.

Tavidi kontserni kuuluvad lisaks emafirmale AS Tavid veel Eestis OÜ Mündipood, Soomes Tavex OY, Rootsis Tavex AB, Taanis Tavex A/S, Lätis Tavex SIA ja Bulgaarias Tavex EOOD. Kõige noorem on tütarettevõte Taanis, mis asutati eelmise aasta lõpus.

Aasta lõpu seisuga töötas kontsernis 126 inimest, kellele maksti töötasuks välja ligi 29 miljonit krooni. Kontserni nõukogu liikmete tasu ulatus 1,9 ja juhatuse liikmete oma 4,9 miljoni kroonini.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2011, 13:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing