Indrek Kald • 28. september 2011 kell 13:45

Mikser soovitab Ansipil loobuda enesekiitusest

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht Sven Mikser soovitab peaminister Andrus Ansipil ja valitsusel loobuda raskel ajal enesekiitusest ja kelkimisest.

Mikser kinnitas täna riigikogus, et sotsid seavad 2012. aasta riigieelarve menetlemise käigus esiplaanile Eesti inimeste heaolu, mitte makromajandusliku statistika. Sotsid seisavad eelarves õpetajate, kultuuritöötajate, päästjate, kiirabi ja sisejulgeolekutöötajate väärtustamise ning omavalitsuste parema rahastamise eest, lisas ta.

"Oleme pikemat aega juhtinud tähelepanu vajadusele tõsta tänaseks naeruväärseks muutnud 19eurost lastetoetust," lausus Mikser. "Osaliselt on neid küsimusi võimalik lahendada ka eelarve sees prioriteete muutes. Aga murrangut ei ole siin võimalik saavutada ilma riigi tulupoliitikat oluliselt muutmata," märkis ta.

Oma kõnes osutas Mikser ka peaminister Andrus Ansipi eelnevale poliitilisele ettekandele. "Vägisi tuli pähe sõna "suurustlev". Jäi mulje, et järgmisel aastal saab Eesti riik mitte ainult korda, vaid lausa valmis," lisas Mikser.

Ta kutsus valitsust üles loobuma enesekiitusest ja kelkimisest ajal, kui maailmamajanduses toimuvad tormilised protsessid ja käiku võivad minna riskistsenaariumid.

"Suurustletakse isegi sellega, et pensioni tõstetakse koguni 4,4 protsendi võrra. Teisalt lubaks pensioniindeks tõsta pensioni 5,4%," märkis Mikser.

Ta avaldas lootust, et riigikogu suudab edasiste arutelude käigus käituda tõelise parlamendina.

Hetkel kuum