Indrek Kald • 28. september 2011 kell 14:57

Reinsalu loodab, et 2012 negatiivset lisaeelarvet ei tule

IRLi fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu avaldas 2012. aasta riigieelarve eelnõu üleandmisel riigikogus lootust, et tänu valitsuse konservatiivsusele pole järgmisel aastal vaja teha negatiivset lisaeelarvet.

Ta märkis, et valitsus järgis konservatiivset eelarvepoliitikat, mis võimaldab liikuda eelarve tasakaalu suunas 2013. aastaks. "Maailmamajanduse trende arvestades on igati asjakohane, et valitsus on võtnud järgmise aasta majanduskasvu aluseks palju konservatiivsema lähenemisnurga, kui lubavad kvartaalsed majanduskasvu numbrid täna," sõnas Reinsalu.

"See peaks tagama, et valitsusel ei tule asuda koostama negatiivseid lisaeelarveid ja 2013. aastaks võime vastu võtta juba tasakaalus riigieelarve," rääkis IRLi fraktsiooni juht.

Reinsalu sõnul seab tuleva aasta eelarve oluliseks eesmärgiks tegeleda jätkuvalt tööhõiveolukorra parandamisega.

"Tööhõive võtmes on äärmiselt oluline, et tuleva aasta riigieelarves on kasvanud investeeringute maht ning tööturumeetmete rahastamine on eelarves säilinud samas mahus olukorras, kus registreeritud töötuse absoluutarvud on vähenenud viimase aastaga ligi kaks korda," sõnas ta.

"Olgugi, et registreeritud töötus on kahanenud jõudsalt, on Eestile endiselt suureks väljakutseks tegeleda pikaajalise töötusega," lisas Reinsalu.

Ta rõhutas ka, et rahvusliku julgeoleku seisukohast on ülimalt oluline, et 2012. aasta riigieelarvega tõusevad kaitsekulud 2%ni SKPst. See tugevdab tema sõnul esmast iseseisvat kaitsevõimet ning tagab riigikaitse stabiilse arengu.

Reinsalu avaldas ka lootust, et muudatusettepanekute tegemisel jäädakse parlamendis kahe jalaga maapeale ning juhindutakse põhimõttest, et jagada saab vaid neid vahendeid, mis on reaalselt olemas.

Hetkel kuum