10. oktoober 2011 kell 5:16

Tartu tooraineguru CNNi ja Bloombergi ekraanidel

Kevin Kerr on 1991. aastal loodud Kerr Trading Internationali president, keda võib sattuda kuulama-vaatama maailmatuntud telekanalites nagu CNBC, Bloomberg, Fox News, Bloomberg, CNN ja mujalgi. Üllatav on aga fakt, et tänu oma naisele ja kahele tütrele on tal lisaks Ühendriikidele kodu ka Tartus, kus ta tegeleb toorainete kauplemise ja oma uudiskirja toimetamisega.

Kevin Kerri uudiskirja alusel välja jagatud soovitused on hoolsale jälgijale pakkunud viimase seitsme aasta jooksul üle 1000 protsendise tootluse. Toorainekaupleja üheks lemmikaktsiaks on Silmeti omanikuna meilgi palju tuntust lõiganud Molycorp.

Järgneb intervjuu Kevin Kerriga.

Kas ei ole kummaline kaubelda tooraineid ja katta futuuriturgu ja kaevanduskompaniisid Tartust?

Tänapäeva kauplemismaailmas võib praktiliselt kõikjalt kaubelda. Ma võin olla New Yorgis, Sydney's, Tokios, Timbuktus ja ma suudan ikka kõike teha. Tartu ja Eesti on head kohad laias toorainete piirkonnas. Norras ja Soomes on haruldased metallid, uraan, naftat. Venemaa on täis kõikvõimalike tooraineid ja ta jääb aastateks strateegiliseks mängijaks, iseäranis energeetikas. Ma liigun palju Eesti ja USA vahet.

Kuidas leidsid oma tee tooraineteni?

Ma alustasin kohe kolledži lõpetamise järel kauplemist, õppisin New Yorki ülikoolis ja Southern California ülikoolis. Minu õpingute põhisuund oli filosoofia, kuid lõpetades ei olnud eriti palju filosofeerivaid töökohti ;-) Üks sõber, kes töötas endises World Trade Centeris, pakkus mulle tööd New Yorgi puuvillabörsil arbitraažilauas töökohta. Ma võtsin pakkumise vastu ja ei ole kunagi vaadanud tagasi ja see oli juba 23 aasta tagasi.

Milline on su kauplemisstiil - kas oled lühiajaline või pikaajaline kaupleja?

Ma olen mõlemad üheaegselt. Ma liigun kaasa turuoludega ja usun, et kõigil on tarvis pikaajalist makronägemust koos investeerimisportfelliga ja lühiajalist kauplemisportfelli. Need kaks on väga erinevad, kuid väga vajalikud. Kauplemisportfellis on kestvus minu jaoks ühest päevast kuni aastani. Pikaajaline investeerimisportfell kestab mu pensionipõlveni. Kui rääkida toorainefutuuride ja optsioonide kauplemisest, on tüüpiline hoidmisaeg kolm kuni kuus kuud.

Täna Äripäevas ilmunud pikemat intervjuud Kevin Keriiga loe siit: http://www.aripaev.ee/5191/rt_komm_519101.html

Autor: Raivo Sormunen, Romet Kreek

Hetkel kuum